Biała Podlaska: Maszerowali z godnością [GALERIA]

  • 30.05.2019, 11:15
  • jm
Biała Podlaska: Maszerowali z godnością [GALERIA]
Marsz Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną to inicjatywa stowarzyszenia "Sprawni Inaczej". W piątek, 24 maja, mieszkańcy przeszli ulicami miasta, aby udowodnić, że każdy ma prawo do aktywności społecznej i zawodowej.

- Z roku na rok nasza niepełnosprawna społeczność pięknie się wtopiła w krajobraz miasta. Dzięki naszym marszom, stowarzyszeniom, fundacjom, które pracują na rzecz tych osób, wykonujemy pracę, która pozwala zaakceptować te osoby i zobaczyć, że one nie są straszne, one są podobne do nas - mówi Beata Kania, prezes Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia "Sprawni Inaczej". - Nie oszukujmy się, w każdej rodzinie dzisiaj zdarza się jakaś niepełnosprawność lub zdarzyć się może, bo niepełnosprawność nie jest przypisana komuś. Może być na zawsze. Człowiek może urodzić się zdrowy, a niepełnosprawność nabyć później - dodaje.

Dodaje również, że celem takich wydarzeń jest pokazanie ludziom, że osoby niepełnosprawne kochają tak jak wszyscy, czują, pragną i chcą żyć jak inni, mogą mieć swoje potrzeby i spełniać marzenia. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 22

 

jm

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe