Radzyń Podlaski: Wielkie inwestycje przysłoniły potrzeby mieszkańców

  • 31.05.2019, 09:33
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Wielkie inwestycje przysłoniły potrzeby mieszkańców
- Radzyń to nie tylko pałac. Są tu też mieszkańcy, którzy mają realne potrzeby i problemy, które trzeba rozwiązać – tak radna Bożena Lecyk podsumowała działanie miasta wobec mieszkańców odnogi ul. Powstania Styczniowego, którzy jak dotąd bezskutecznie proszą o doprowadzenie kanalizacji i wodociągu.

Petycja w tej sprawie trafiła do burmistrza Jerzego Rębka w marcu tego roku. Wtedy też mieszkańcy odwiedzili burmistrza, by przedstawić swój postulat i wypracować plan działań. -Część ulicy, przy której mieszkamy, to taka boczna odnoga ul. Powstania Styczniowego. W głównym ciągu tej ulicy są media, w części, gdzie są nasze działki ich nie ma. Ludzie kopią studnie głębinowe i szamba. Ostatnio jednak sąsiedzi zaczęli się skarżyć na jakość wody. Jeden z nich wykonał na własny koszt badania i wyszło mu, że poziom żelaza przekroczony jest pięciokrotnie – mówi Iwona Niebrzegowska-Kuchnia. - Mamy nieutwardzony dojazd do posesji, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć od inwestycji z mediami.

Rozmowy u burmistrza nie przyniosły rozwiązania problemu. Nie padły żadne deklaracje ze strony miasta. - Burmistrz powiedział, że regulacji wymaga ulica, a to wiąże się z wykupem działek i jest problem, bo właściciel jednej z nich zbyt wysoko wycenił grunt – mówi pani Iwona.

Mieszkańcy jednak tematu nie odpuścili. Pani Iwona pojawiła się na majowej sesji rady miasta. Przyszła z dokumentami, by ze sprawą ulicy zapoznać radnych. - Ten pas drogi, którą miasto chce regulować, nie jest dla nas teraz priorytetem. Chcemy, by miasto zaczęło od mediów – tłumaczyła radnym Niebrzegowska-Kuchnia. - Poza tym z informacji, jakie znalazłam również w rozporządzeniach ministerstwa infrastruktury, pas drogi o szerokości 4,5 m, czyli taki jak u nas, kwalifikuje się, by w jego obrębie nitki wodociągów i kanalizacji umieścić.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 22

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic
Kibic 31.05.2019, 12:54
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!! Zadaszona główna trybuna oraz sztuczne boisko treningowe
Życzliwy
Życzliwy 31.05.2019, 12:07
Pani Iwono, proszę zapytać się burmistrza ile zapłacił za grunt pod ulicę polną Zajazdowi Wiedeńskiemu?
Z moich informacji wynika, że było to 18 tys zł za ar.
Natomiast przy ulicy Powstania Styczniowego proponuję się kwotę 2 tys. zł za ar.

Pozdrawiam!

Pozostałe