Gmina Kąkolewnica: Marsz ku pamięci do lasu Baran

  • 02.06.2019, 08:00
  • (joan)
Gmina Kąkolewnica: Marsz ku pamięci do lasu Baran
Stowarzyszenie Zwykłe Kompania Braci postanowiło w tym roku wyjątkowo uczcić obchody na Uroczysku Baran. W miejsce, gdzie w 1944 roku NKWD mordowało i grzebało żołnierzy AK, BCh i WiN, wyruszy 9 czerwca Marsz in Memoriam.

Początek pochodu zaplanowano o godz. 9.00 z ul. Klinowej spod krzyża upamiętniającego śp. Leona Kota, syna Ziemi Kąkolewnickiej, zapomnianego bohatera powstania styczniowego.

W trakcie marszu zaplanowano kilka prelekcji, w tym w miejscu byłego aresztu II Armii WP oraz na cmentarzu parafialnym przy pomniku-mogile, gdzie spoczywają szczątki ofiar wydobytych z Uroczyska Baran podczas ekshumacji w 1990 roku.

Po południu tego samego dnia, o godz. 15.30 Kompania Braci zaplanowała koncert "Śpiewającej Rodziny Kaczmarek". To wydarzenie odbędzie się na placu przy GOK w Kąkolewnicy.

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe