Międzyrzec Podlaski: Wjechała w dwie nastolatki

  • 03.06.2019, 11:39
  • jm
Międzyrzec Podlaski: Wjechała w dwie nastolatki
65-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego potrąciła dwie nastolatki na przejściu dla pieszych. Dziewczynki trafiły do szpitala, a kierująca samochodem straciła prawo jazdy. - Nieustąpienie pierwszeństwa to poza prędkością, wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych! - ostrzegają policjanci.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca, przed godziną 19 na ul. Zahajkowskiej. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, potrąciła dwie 13-latki przechodzące przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP z Białej Podlaskiej. – W wyniku zdarzenia nastolatki przewiezione zostały do szpitala. Obrażenia jednej z nich okazały się na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy. 

Kierująca daewoo była trzeźwa, za naruszenie przepisów ruchu drogowego straciła prawo jazdy. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego.

art. 26 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

4. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magda.
Magda. 05.06.2019, 12:23
Rodzinę potrąconych nastoletnich dziewczyn proszę o kontakt ze mną mój e-mail: [email protected]

Pozostałe