Biała Podlaska: Wszędzie grzyb i odrażający smród. Niech prezes ZGL sam tu zamieszka!

  • 11.06.2019, 08:30
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Wszędzie grzyb i odrażający smród. Niech prezes ZGL sam tu zamieszka!
Grzegorz Winkowski wraz z partnerką i czwórką dzieci od ponad dwóch lat są na liście oczekujących na mieszkanie komunalne. Kiedy się doczekali, przyznano im śmierdzący, zagrzybiony lokal, w którym trzeba wykonać generalny remont zanim ktokolwiek będzie mógł tam zamieszkać. - Jestem po chorobie nowotworowej, nasz najmłodszy synek ma chore serduszko. A od pracownicy ZGL usłyszałem pytanie, czy my się spodziewaliśmy czegoś lepszego? - relacjonuje nasz czytelnik.

Pan Grzegorz wraz z partnerką mają czwórkę dzieci. Bliźniaki, które w sierpniu skończą 3 lata, 1,5 rocznego synka, który od urodzenia ma wadę serca i najstarszą, 9-letnią córeczkę, która ma zdiagnozowane problemy z mową i słuchem. Sam pan Grzegorz jest po chorobie nowotworowej, w 2014 roku przeszedł ciężką operację. Sam utrzymuje rodzinę, pracuje po 10 godzin dziennie w budowlance, aby utrzymać rodzinę.

- Postanowiliśmy, że będziemy się starać o mieszkanie i po dwóch latach dostaliśmy propozycję od miasta z mieszkaniem na ulicy Moniuszki 4. Jak poszedłem je zobaczyć, to można się było tylko przeżegnać. Podłoga wygląda jakby się miała zaraz zapaść, wszędzie jest grzyb, woda cieknie z sufitu, sanitariat jest w kuchni bez żadnej ścianki działowej, po prostu masakra. Kuchnia jest do połowy rozebrana z kafli, smród jest taki, że tego nie da się opisać. Jak wyszedłem stamtąd z partnerką, to cały czas czuliśmy na sobie ten zapach – opowiada Grzegorz Winkowski. 

Jak twierdzi Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta, mieszkania komunalne znajdujące się w zasobie miasta są w różnym stanie technicznym, mają jednak sprawną instalację elektryczną, wod-kan oraz grzewczą. - W związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi ZGL Sp. z o.o. jako administratora lokali komunalnych, nie wszystkie mogą przejść generalny remont przed oddaniem w najem. Posiadając wiedzę o stanie technicznym mieszkania informujemy potencjalnych najemców o tym i udostępniamy do obejrzenia. Należy zaznaczyć, że każda rodzina, której składana jest propozycja najmu lokalu ma prawo do jego obejrzenia oraz odmowy przyjęcia złożonej propozycji bez jakichkolwiek konsekwencji. Złożony wniosek o najem dalej figuruje w rejestrze i jest brany pod uwagę na każdym posiedzeniu komisji mieszkaniowej – informuje Kuc-Stefaniuk i dodaje, że zaletą prezentowanego mieszkania jest jego metraż (50m2), co przy dużych rodzinach, jak twierdzi, ma strategiczne znaczenie.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
No i pan Paweł
No i pan Paweł 13.06.2019, 17:56
Zawsze trafią się rury które napierdalaja anonimowo a w rzeczywistości nic nie powiedzą zajmijcie się sobą albo pobawcie się z kolegą *** cioty z*** taki mądry to wyskocz ruro i mów to w twarz
Podatnik
Podatnik 12.06.2019, 19:08
Napisane jest wyraźnie, że mieszkanie mogą odrzucić bez żadnych konsekwencji. Więc ten artykuł jest ewidentnie próbą wyłudzenia lepszego darmowego lokalu. Program + 500 daje 2000 zł miesięcznie, zasiłki rodzinne dodatkowe 500 zł. Znam pana Grzegorza, na jedno dziecko swojej konkubiny pobiera wysokie alimenty i jeszcze narzeka, że musi pracować? Wiadomo, że jak ktoś narobił dzieci, rozbił rodzinę to musi zapewnić jej byt a nie wyciągać łapy po darmowe pieniądze. Tak się kończy rozdawnictwo pieniędzy, patologia się mnoży i wyciąga ręce po więcej.
Stanislaw Kaczmarek
Stanislaw Kaczmarek 12.06.2019, 12:04
A czego mozna sie spodziewac po PSL ,jak oni by pomagali ludziom to co sami by z tego mieli ,przeciez to partia przestepcza!
Gość456
Gość456 12.06.2019, 09:41
Nie widzę tu sensacji. Darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. Skoro pan Grzegorz jest budowlańcem, to mógłby sobie mieszkanie wyremontować. To i tak taniej, niż kupno nowego czy postawienie domu.
6
6 11.06.2019, 19:58
Pracuje.Uzbieraj pieniądze na mieszkanie w bloku. Od miasta Litwiniuka z po to cudów się nie spodziewaj ! Ile w tym mieście skandali. Stefaniuk był z pis to dobrze było. Teraz lekarza oskarżyli o seks z 14 latką !
Nn
Nn 13.06.2019, 10:51
Ten lekarza z tak dsoewczynka to juz byla sprawa sprzed czasow litwiniuka
J
J 12.06.2019, 06:07
A co ma do oskarżenia lekarza o seks z 14-latka to, z jakiej partii pochodzi prezydent??
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 11.06.2019, 17:11
Za darmo i jeszcze sapią, a kup sobie plac wybuduj dom, no ale na to trzeba zarobić a nie tylko dzieci strzelać DO ROBOTY a nie żebrać od miasta..
robi
robi 11.06.2019, 17:22
ty pewnie wszystko masz bo mama i tata dali bananowe pokolenie hehe
Egon
Egon 11.06.2019, 15:00
52 m w centrum za 122 zł? Może im jeszcze klime założyć?
Jakby mi kto dał, to wziąłbym, wyremontował i miał. Ale mamy społeczeństwo, któremu się należy.... No tak.... 500+, 300+, rodzinne, dopłaty do czynszu, wyremontowane mieszkanie, dożywianie... bo się należy.
Mł
11.06.2019, 19:08
Typie akurat Grzegorza znam osobiście i nie karzdy sra kasą za 3tys zł ma do wyżywienia rodzine wynajmuje stancje za którą płaci 1400-1500zł dzieci mu chorują i ludzie zamknijcie pizdziska jak nie znacie osoby i jego sytuacij!!! Chłopak daje rade i coś mu się należy od panstwa bo na te państwo robi oddając swój podatek i Zus!!! Może nie jest wstanie wziąść kredytu na 50-60tys bo mu na to kieszeń nie pozwala ale nie wy *** ludziska wiecie najlepiej!!!
Korwin
Korwin 12.06.2019, 19:18
Trzeba było się uczyć panie Grzegorzu skoro budowlanka to zły zawód, 3 tyś pensji, plus kolejne trzy (z alimentów, z 500+ i zasiłków rodzinnych) to całkiem nieźle się macie.
abc..
abc.. 11.06.2019, 15:07
napisz wniosek do um i dostaniesz to mieszkanie prostaku
123456
123456 11.06.2019, 14:23
Podać te kurw... Do telewizji albo ich za łeb wziąć i niech tam mieszkają to jest ich psi obowiązek dać normalne mieszkanie dla rodziny, czy tego chcą czy nie. Ja bym tego tak nie zostawiła!
Stanisław
Stanisław 12.06.2019, 12:10
Pewnie ze masz racje TV Sprawa dla reportera
A2
A2 12.06.2019, 08:45
Przepraszam ! Dlaczego mi nikt nie dał i nie daje złotówki a mam troje dzieci i sama je wychowuję. Nikt nawet nie zapyta czy mam i muszę zasuwac na dwa etaty . A kto na tym traci dzieci ! A co niektórym nie chce sie na jednym etacie praciwac wolą postac pod sklepem bo psnstwo i tak im da . Ja nie ogladam sie na panstwo . Pozdrawiam " sprawiedliwych "
J
J 12.06.2019, 06:11
Jak to jest ich psi obowiazek to ja tez chcę! Głupia byłam, że poszłam pracować na 2 etaty żeby wziać 200tyś. kredytu i budować dom. Niech mi dadzą!!
Gość
Gość 11.06.2019, 14:19
Czemu Słowo Podlasia tak znacząco nagina prawdę ? Mowa o człowieku, dla którego zaproponowano to mieszkanie jako jedno z wielu, na które może 9 anie musi) się zdecydować. Czynsz w tym mieszkaniu nie wyniesie więcej niż 150 zł miesięcznie. Nie spodziewajmy się w tej cenie luksusów. W mieszkaniach tych, o których mowa jest w artykule przewidywane są generalne remonty na ro 2020r. Słowo jak zwykle wychodzi z rzetelnością bardzo słabo! Zadziwiająca jest liczba czytelników, która co nr tygodnika wylewa swoje frustracje właśnie w redakcji tej gazety hahaha :) Pozdrawiam nieczule miernotę dziennikarską, która za "drobne" potrafi się tak "zeszmacić" moralnie.
oberv@tork@
[email protected]@ 11.06.2019, 10:47
Problem z pomagającymi jest taki, że z góry zakładają, że potrzebujący z byle g**na powinni się cieszyć; a może ktokolwiek z ZGL empirycznie by sprawdzał jakość życia w takich lokalach?! Przecież można to doprowadzić do stanu użyteczności wcale nie jakimiś kolosalnymi kosztami, np. ZGL pokrywa koszty materiałów, a roboty wykonują alimenciarze czy więźniowie...
Obserwator
Obserwator 12.06.2019, 11:00
Napisane wyraznie -mezczyzna pracuje.Choroba Nowotworowa.Te mieszkania godza w godne warunki życia.Pracownicy ZGL i prezydent niech tam zamieszkają .Konstytucja mówi o równouprawnieniu. Gdzie ono jest?Czy choroba nowotworowa to przyjemność?!To kolosalne wydatki na leczenie,rehabilitacje i dietę.Prosze zastanowić się nad tym i przemyslec
Braun
Braun 12.06.2019, 19:25
choroba nowotworowa nie przesadzała by zrobić najpierw bliźniaki a następnie kolejne dziecko rok później nie mając gdzie mieszkać i będąc bezrobotnym szok.
kris
kris 13.06.2019, 07:00
ja zeby mieszkac w normalnych warunkach musialem wziac kredyt na 20 lat i place 2400 mies
A 2
A 2 12.06.2019, 08:47
Też chcę niech mi wyremontują mieszkanie sama wychowuję troje dzieci w wieku szkolnym !
K
K 11.06.2019, 16:47
Świetny komentarz :-) więźniowie powinni pracować za darmo i właśnie w czynię społecznym.
Egon
Egon 11.06.2019, 14:55
Więźniom też trzeba płacić i ro nie mało....

Pozostałe