Gmina Dębowa Kłoda: Trudne rozmowy o kąpielisku

  • 11.06.2019, 13:28
  • Tomasz Wachulski
Gmina Dębowa Kłoda: Trudne rozmowy o kąpielisku
Sezon letni za pasem. Za niewiele ponad tydzień rozpoczynają się wakacje, a wciąż nie wiadomo, czy nad jeziorem w Białce powstanie strzeżone kąpielisko i zostaną zatrudnieni ratownicy.

Mieszkańcy Białki, ale i ościennych miejscowości obawiają się, co będzie, jeśli strzeżone kąpielisko jednak nie powstanie. Ludzie zaniepokojeni brakiem informacji na ten temat od lokalnych władz, w ubiegłym tygodniu zadzwonili do redakcji w tej sprawie.

- Może macie informacje, czy podczas zbliżającego się sezonu w Białce będzie funkcjonowało strzeżone kąpielisko? Zaraz się rozpoczną wakacje, a nasze władze gminne i powiatowe milczą w tej kwestii. Przecież wiadomo, że ludzie i tak przyjadą do Białki i będą się kąpać w miejscowym jeziorze, ale wtedy na własne ryzyko. Kto weźmie na siebie odpowiedzialność, jeżeli dojdzie do tragedii? - pytał mieszkaniec Dębowej Kłody. O wyjaśnienia zapytaliśmy władze starostwa powiatowego w Parczewie. Wicestarosta Artur Jaszczuk tłumaczył, że rozmowy z wójt Dębowej Kłody Grażyną Lamczyk jeszcze trwają, ale zapewniał, że w tym miesiącu sprawa się rozstrzygnie.

Przypomnijmy, że już na początku kwietnia informowaliśmy, że wójt Grażyna Lamczyk wypowiedziała starostwu umowę dotyczącą użyczenia jeziora w Białce, na mocy której od wielu lat gmina Dębowa Kłoda zajmowała się zagospodarowaniem tego terenu turystycznego. Samorząd urządzał tam kąpielisko i zapewniał ratowników WOPR, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się wczasowiczów.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

Tomasz Wachulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe