Międzyrzec Podlaski: Miasto cofnęło się w czasie o wieki [GALERIA]

  • 11.06.2019, 14:54
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Miasto cofnęło się w czasie o wieki [GALERIA]
Po raz kolejny miasto ogarnął średniowieczny klimat. Na ulicach i nad międzyrzeckimi jeziorkami pojawili się bowiem rycerze i miłośnicy zakonów rycerskich, łucznicy, rzemieślnicy oraz ludzie zafascynowani epoką średniowiecza. Każdy miał okazję podziwiać emocjonujące pojedynki rycerskie, wziąć udział w oryginalnych warsztatach oraz poznać historię przedstawioną w atrakcyjny sposób.

"Wiwaty królewskie" oraz "Turniej o miecz Mistrza Brunona" to cykliczna impreza od kilku lat organizowana przez Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej, upamiętniająca przejazd króla Aleksandra Jagiellończyka przez Międzyrzec w 1503 roku.

Na każdego, kto pojawił się w dniach 8-9 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim, czekało mnóstwo atrakcji związanych ze średniowiecznym życiem. Impreza rozpoczęła się w sobotę, przemarszem uczestników i rycerzy na koniach przez miasto. Odbywały się pokazy walki rycerskiej, wykonano salwę z broni, a wszystkiemu towarzyszyła piękna, średniowieczna muzyka. Następnie na wszystkich zainteresowanych czekała gra "Poszukiwania świętego Grala". Ochotnicy mogli wziąć udział w przeróżnych turniejach m.in. łuczniczym czy też wieloboju rycerskim.

- Wiwaty organizowane są już od 11 lat, a od dziesięciu przez Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej. Przyjeżdżają do nas odtwórcy z całej Polski m.in. ze Szczecina, Gorzowa, Poznania, Częstochowy, Lublina, Białegostoku. Liczba uczestników w tamtym roku wyniosła ok. 290 osób, w tym roku jest ok. 270 odtwórców. Uczestnikami są nie tylko rycerze, ale także ludzie zajmujący się rękodziełem, rzemiosłem, szeroko pojętą sztuką. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów, które pozwalają zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie – opowiada Tomasz Sajko, główny organizator imprezy z Zakonu Rycerskiego Ziemi Międzyrzeckiej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

Paulina Chodyka

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe