Janów Podlaski: Aukcja pod ochroną CBA

  • 12.06.2019, 09:12
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Aukcja pod ochroną CBA
Czempionat koni rocznych, dodatkowe nagrody dla hodowców, rejestrowanie aukcji i ochrona Centralnego Biura Antykorupcyjnego to nowości, które wprowadza do tegorocznej aukcji Pride of Poland w janowskiej stadninie ministerstwo rolnictwa.

Niedawno, 5 czerwca,  odbyła się kolejna już  konferencja prasowa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dotycząca organizacji tegorocznego czempionatu i aukcji w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. W konferencji uczestniczył minister Jan Krzysztof Ardanowski i prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk. Głównym tematem były nowości, jakie czekają na uczestników aukcji i czempionatu, który po rocznej przerwie wraca do Janowa.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku oba wydarzenia zostały rozdzielone, a Narodowy Pokaz Koni Arabskich odbył się na Służewcu w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysł okazał się jednak nietrafiony, a organizatorzy już kilka miesięcy temu zadecydowali, że czempionat wróci do Janowa. Jubileuszowa, bo pięćdziesiąta, aukcja Pride of Poland i narodowy czempionat odbędą się więc w dniach 9-12 sierpnia w janowskiej stadninie. Natomiast na 13 sierpnia zaplanowano dni otwarte stadnin w Janowie Podlaskim, Białce i Michałowie.

Podczas czerwcowego spotkania organizatorzy poinformowali o zakończonych etapach przygotowań. Minister odpowiedział na niedawne zarzuty posłanek PO Doroty Niedzieli i Joanny Kluzik-Rostkowskiej, które obwieściły koniec polskiej hodowli koni arabskich oraz zarzuciły chęć wysprzedania wszystkich najcenniejszych koni.  – Nie ma zagrożenia hodowli. W ubiegłym roku krytykowano, że jest wystawionych za mało koni i niskiej jakości, w tym roku zaś problemem jest, że wystawiono za dużo "sreber rodowych". Nie wszystkie przecież konie muszą się sprzedać, a stadniny jako duże gospodarstwa rolne muszą utrzymywać się ze wszystkich rodzajów działalności. Same konie mają być ponownie polską wizytówką – mówił minister Ardanowski.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe