Biała Podlaska: Koncert na wagę życia

  • 12.06.2019, 09:18
  • Ewa Staszewska
Biała Podlaska: Koncert na wagę życia
Trudna walka z rakiem 32-letniego Kamila Janika trwa od 2014 roku. Przebyte 3 ciężkie operacje, częściowy niedowład nogi, radioterapia, a kolejne etapy jeszcze przed nim. W pomoc bialczaninowi angażuje się m.in. Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej organizując koncert. Tu naukę gry na instrumentach muzycznych pobiera Zuzia Janik, siostra Kamila.

- Pomimo pięcioletniej walki o zdrowie i wiary, że już jest dobrze, Kamil ponownie musi podjąć leczenie. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie dotychczas otrzymaliśmy. Dużo to dla nas znaczy. Pomagają osoby, które znamy, ale też z którymi nie mieliśmy okazji nigdy rozmawiać. Ta walka, jaką razem stoczyliśmy, czyli trzy trudne operacje, nie byłaby możliwa bez ludzkiej pomocy – opowiada Marek Janik, tata Kamila.

Do akcji zbierania funduszy na leczenie Kamila włączył się Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. Podczas koncertu, który odbędzie się 13 czerwca o godzinie 18.00 W Parku Radziwiłłowskim wystąpi trio fortepianowe i kwintet smyczkowy.

- Obecnie szykujemy się do wyjazdu do kliniki w Niemczech, już pod koniec czerwca. Każde wsparcie jest na wagę złota. Liczymy, że terapia immunologiczna przyniesie oczekiwane efekty. Leczenie jest konieczne, ale też kosztowne. Najbliższy wyjazd to trzymiesięczna kuracja w Kolonii, za którą trzeba zapłacić 400 tys. złotych – wyjaśnia Marek Janik.

Jeżeli chcieliby Państwo pomóc w ratowaniu Kamila podajemy numer konta Fundacji Siępomaga 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892. W tytule przelewu należy wskazać: 18092 Janik darowizna.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

Ewa Staszewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe