Biała Podlaska: Majątek nie znika

  • 13.06.2019, 08:12
  • (ew)
Biała Podlaska: Majątek nie znika
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie w Białej Podlaskiej wraz z firmą Horyzont Roman Bodziak zorganizowali konferencję pt. "Działalność gospodarcza a sukcesja – zbędny luksus czy konieczność".

Podczas wydarzenia, które odbyło się 6 czerwca w hotelu "Delfin" w Białej Podlaskiej, słuchacze zgłębiali wiedzę z zakresu dziedziczenia, pod kątem norm prawnych i praktycznych.

- Rozmawiamy o aktualnie obowiązujących przepisach. Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwa osoby fizycznej, wprowadziła istotne zmiany. Zagrożenia wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej można znacząco zniwelować. Osoby prywatne również mają dostępne narzędzia, aby zabezpieczyć majątek po swojej śmierci. Dobrze przemyślane i spisane dokumenty prawne są w stanie rozwiązać niepotrzebne i konfliktowe późniejsze sytuacje. Natomiast żadne zapisy nie będą skuteczne, jeżeli nie zapewnimy źródeł finansowania. Nasz majątek nie zniknie, jeżeli nas zabraknie. Ważne jest, aby te kwestie w sposób sensowny uregulować – można było usłyszeć podczas konferencji. 

 

(ew)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe