Problem długich kolejek przy rejestracji do specjalisty – rozwiązanie

  • 12.06.2019, 10:32
  • Artykuł Partnera
Problem długich kolejek przy rejestracji do specjalisty – rozwiązanie
Pewnie każdemu z nas zdarzyło się oczekiwać w długiej kolejce do rejestracji w przychodni. Ogromna liczba pacjentów może przyprawić o ból głowy.

Cała sytuacja jest niezwykle stresująca i negatywnie wpływa na nasz nastój. Zazwyczaj jest tak, że wizyta do lekarza wiąże się z kilkugodzinnym oczekiwaniem. W dobie Internetu, specjaliści dokładają jednak wszelkich starań, by usprawnić ten system. Okazuje się, że szansą na rozwiązanie problemu są programy IT.

Program do rejestracji pacjentów w przychodni

Rejestracja pacjentów online pozwala uniknąć uciążliwych kolejek przed okienkiem rejestracji. Dzięki systemom zapisu można dokonać rezerwacji systemu przez Internet. Jest to wygodne i łatwe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas. Systemy rejestracji dedykowane przychodniom na bieżąco informują pacjenta o terminie wizyty i przypominają o wystawionych przez lekarza zaleceniach. Oczywiście system rejestracji pozytywnie wpływa także na pracę personelu. Program mMedica pozwala na generowanie dokumentów, a nawet rozliczanie się z NFZ. Wiele czynności odbywa się przez jedno kliknięcie.

Wdrożenie systemu rejestracji

W celu rozpoczęcia pracy z systemem rejestracji, wystarczy instalacja oprogramowania. Przykładem takiego systemu jest: http://e-rejestracja24.com.pl/. Bardzo istotne jest to, że wiele firm oferujących programy dla przychodni gwarantuje również opiekę nad aplikacją i jej serwisowanie. System pozwala prowadzić konta pacjentów i monitoruje każdy ruch w programie. Dzięki niemu można w prosty sposób sprawdzić dane pacjenta, który docelowo zapisany jest w innym oddziale. System daje możliwość efektywnej komunikacji między placówkami.

Alternatywne rozwiązanie problemu kolejek

Innym rozwiązaniem problemu długich kolejek przy rejestracji do specjalisty jest korzystanie z platform rejestracji online. Bardzo prężnie rozwija się baza specjalistów, gdzie można znaleźć wielu lekarze z konkretnej profesji. Każdy z nich posiada swoje konto, na którym pacjenci wystawiają swoje opinie i oceny. Takie komentarze ułatwiają innym zainteresowanym, wybór lekarza w przyszłości. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną i trwają zaledwie kilka minut. Potwierdzenie rejestracji na wizytę przychodzi sms-owo i mailowo. W każdej chwili można zmienić termin i godzinę wizyty lub całkowicie ją odwołać. Wielu specjalistów udostępnia od razu cennik wizyt, co znacznie ułatwia pacjentom podjęcie decyzji o zapisie.

Jak widać usprawnienie systemu rejestracji może odbywać się na poziomie przychodni i całego zbioru niezwiązanych ze sobą placówek. Systemy IT są jedynym sposobem na optymalizację i przyspieszenie zapisów, zwłaszcza, że większość osób posiada komputer i dostęp do sieci. Oczywiście placówki nie wykluczają możliwości osobistej rejestracji, w ten sposób każdy może zapisać się do specjalisty w sposób, który preferuje.

Artykuł Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yungen
yungen 30.07.2019, 23:48
nawiążę do tego systemu rejestracji - otóż jak najbardziej się zgadzam, to jest jeden z aspektów który pozwala na rozładowanie kolejek. warto też się przypatrzeć aplikacji Medidesk, z tego co czytam działa w czasie rzeczywistym co oznacza, że na bieżąco jest informacja o nadchodzących zgłoszeniach od pacjentów. dzięki temu pracownicy rejestracji z pewnością dużo szybciej są w stanie wszystkich obsłużyć

Pozostałe