Gmina Terespol: Na chmury pyłu skarży się cała okolica

  • 13.06.2019, 09:45
  • Anna Chodyka
Gmina Terespol: Na chmury pyłu skarży się cała okolica
Mieszkańcy Małaszewicz alarmują, że nad miejscowością i okolicami unoszą się czarne chmury pyłu. Jak mówią, to wynik sortowania węgla w terminalach. - Brudne okna, osad na balkonach, parapetach, zasłonach i praniu, a także zanieczyszczone powietrze to powód, dla którego się wyprowadziłem – mówi mężczyzna mający mieszkanie przy ul. Polnej. - Tam się nie da mieszkać!

Mężczyzna wyprowadził się z mieszkania przy Polnej. - Wszystko, co chwilę trzeba było myć. O wywieszaniu prania, gdy wiał wiatr nie było mowy bo wiadomo, że zrobiłoby się brudniejsze niż przed włożeniem do pralki – mówi właściciel mieszkania przy ul. Polnej. Wyjaśnia, iż problem trwa już kilka lat. - Czarne chmury unoszą się w powietrzu i przemieszczają nawet o kilka kilometrów. Wszystko spowodowane jest sortowaniem węgla. Uważam, że trzeba coś z tym zrobić, więc zgłosiłem sprawę radnym oraz pani sołtys. 

Z kolei mieszkaniec ul. Parkowej przyznaje, że ma czarne parapety i balkon, więc musi wszystko szorować dwa razy w tygodniu. Co miesiąc konieczne jest też mycie okien. - Tak jest w każdym bloku. Skarży się cała okolica. Pył przenoszony jest przez wiatr na duże odległości – zaznacza. I wyjaśnia, iż na pobliskim cmentarzu na wszystkich pomnikach nagrobnych zbiera się osad. Nie można też postawić kwiatów, nawet sztucznych, gdyż po kilku dniach robią się czarno-szare. - Sytuacja utrzymuje się już od dłuższego czasu, odkąd powstał tu skład węgla. Uważam, że to powinno być robione pod zadaszeniem albo cały czas powinny działać zraszacze, ale pewnie ze względu na koszty te działania nie są podejmowane – stwierdza mieszkaniec Małaszewicz.

Uciążliwość zanieczyszczenia powietrza potwierdza sołtys Małaszewicz, Kamila Korneluk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bigos
Bigos 15.06.2019, 12:45
W ostatnich latach w miejscowości Małaszewicze odnotowano, spadek zapotrzebowania na leki typu "Węgiel" "Stoperan" , to wielki sukces władz gminy. Dziękujemy !!. Wdzięczny elektorat.
Bigos
Bigos 15.06.2019, 12:41
Zacznie się astma, problemy z płucami w imię droższego węgla rosyjskiego, gdzie ceny Polskiego, są dużo mniejsze.
gh
gh 08.07.2020, 19:31
Wegiel rosyjski droższy od polskiego? Gdyby tak było nikt by go nie sprowadzał, wiecej dodatków dla górników to bedzie taniej z Alaski sprowadzać nić naszego używać
err
err 13.06.2019, 10:51
Ktoś się tym powinien zająć. Na pewno są jakieś normy w tym temacie a tu je olewają

Pozostałe