Gmina Tuczna: Aktywny Senior na czasie

  • 13.06.2019, 12:37
  • red.
Gmina Tuczna: Aktywny Senior na czasie
Gmina Tuczna podpisała umowę na realizację projektu pn. "Aktywny Senior na czasie". Już wkrótce powstanie klub dla najstarszych mieszkańców, w którym będą mogli rozwijać pasje.

Celem głównym projektu jest aktywizacja i integracja oraz przeciwdziałanie marginalizacji 15 osób w wieku powyżej 60 r. życia z terenu Gminy Tuczna poprzez utworzenie Klubu Seniora, świadczącego usługi społeczne w społeczności lokalnej. – Budżet projektu wynoszący 783 475 zł zostanie w niemal 90 procentach sfinansowany z pozyskanej dotacji. Realizacja rozpocznie się w najbliższym czasie i potrwa do 31 sierpnia 2021 r. – informuje wójt Zygmunt Litwiniuk.

W ramach projektu przewidziano zakup niezbędnych mebli, wyposażenia, pomocy do zajęć i warsztatów oraz zatrudnienie kadry mającej kierować placówką. Seniorzy będą mogli skorzystać z zajęć z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu, warsztatów plastycznych, rękodzielniczych, kulinarnych, zajęć kulturalnych oraz z zakresu kultury fizycznej.

Projekt "Aktywny senior na czasie" realizowany jest w ramach Działania 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe