Łosice: Maluchy pójdą do nowego przedszkola

  • 14.06.2019, 11:27
  • Joanna Gąska
Łosice: Maluchy pójdą do nowego przedszkola
Dobiega końca modernizacja Przedszkola Samorządowego nr 2. Placówka po rocznej przerwie od września zacznie funkcjonować w całkowicie odmienionym budynku. Powstały dodatkowe sale, a obiekt przeszedł kapitalny remont i został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jednym z kluczowych elementów programu rewitalizacji miasta był remont i rozbudowa Przedszkola Samorządowego nr 2. Jest to dość duży obiekt, więc remont spowodował roczną przerwę w funkcjonowaniu placówki, jednak dzięki modernizacji przedszkole zostało zupełnie odmienione. Powstały dodatkowe sale zajęć, dobudowano też salę na piętrze. Przypominamy, że obiekt wybudowano w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i zaplanowany był na 4-oddziałowe przedszkole dla 120 dzieci.

Budynek powstał z półfabrykatów i zaprojektowany był na 20 lat użytkowania. Kompleksowa modernizacja objęła jego rozbudowę oraz wyposażenie w nowe sprzęty. Po zakończeniu inwestycji placówka będzie miała 6 oddziałów oraz zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - Przebudowa przedszkola to jedno z ważniejszych zadań realizowanych przez samorząd. Intensywne prace rozpoczęły się na początku marca. Dotychczas wykonawca zakończył roboty żelbetowe i murarskie w zakresie posadowienia budynku, ścian zewnętrznych i stropów - mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 24

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
40latka
40latka 24.06.2019, 17:35
Bylam pierwszym rocznikiem w starym, kontenerowym przedszkolu, ktore mialo służyć ok 15 lat. Działało ponad 30! Brawo dla burmistrza i radnych za zajecie się tematem.

Pozostałe