Łosice: Rekordowa liczba czytających

  • 15.06.2019, 09:47
  • Joanna Gąska
Łosice: Rekordowa liczba czytających
Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam" zgromadziła ponad 800 osób, które w myśl zasad akcji przyszły poczytać swoją ulubioną książkę. Uczniowie przygotowali transparenty związane z bohaterami literackimi, nie zabrakło też wymyślnych przebrań za ulubione postaci z bajek.

Wydarzenie było okazją do poczytania w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Jego głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. - W IV edycji akcji wsparli nas zaproszeni goście. Nauczyciele i pracownicy poszczególnych placówek oraz uczniowie przeczytali bajkę "Kot w butach". We wspólnym czytaniu wzięło udział aż 825 osób - cieszy się nauczycielka Irena Nestioruk, koordynatorka akcji w Łosicach.

Akcji towarzyszyły atrakcje przygotowane przez bibliotekę szkolną i uczniowski samorząd. W tym konkurs na najciekawsze bajkowe przebranie i baner o tematyce bajkowej. Ponieważ wszystkie zaprezentowane prace i kostiumy były znakomite, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach, Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach, oraz pracownicy Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Łosicach. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.

 

 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe