Dębowa Kłoda: Badają przyczyny tragedii

  • 17.06.2019, 11:50
  • Tomasz Wachulski
Dębowa Kłoda: Badają przyczyny tragedii
Uraz głowy był przyczyną śmierci 16-latka, który spadł rowerem z rampy przeładunkowej na terenie opuszczonych magazynów w Dębowej Kłodzie. Takie są wstępne wyniki sekcji zwłok, która się odbyła w ubiegłym tygodniu.

Do zdarzenia doszło 7 czerwca. Grupa młodzieży wieczorem przyjechała rowerami na teren dawnych magazynów usytuowanych tuż za budynkami urzędu gminy. W pewnym momencie 16-latek jadąc rowerem po rampie załadunkowej, spadł z niej uderzając głową o betonowe podłoże i stracił przytomność. Jego koledzy wezwali karetkę pogotowia, ale chłopaka nie udało się uratować.

Podobno młodzi ludzie ćwiczyli tam sporty ekstremalne, w tym skakanie na rowerach. Nieoficjalnie mówi się, że zmarły tragicznie chłopak chciał powtórzyć słynny wyczyn z YouTube`a Pawła Jumpera. Filmik z jego skokiem z rampy rozładunkowej w Raciniewie (woj. kujawsko-pomorskie) nie traci popularności w Internecie już od 10 lat.

Prokuratura, póki co, nie potwierdza jednak tej wersji. - Obecnie przesłuchujemy świadków zdarzenia. Ustalamy, co tam robili i dlaczego. Rower nastolatka został zabezpieczony do badań specjalistycznych. Za wcześnie jest na wiążące ustalenia – mówi Urszula Szymańska, szefowa parczewskiej prokuratury.

Przed około 20-laty gmina przejęła magazyny od prywatnej firmy. Nie ma tam stróża. Były natomiast tabliczki informujące o zakazie wstępu. - Dopiero po wypadku dowiedziałam się, że młodzież spędzała tam wolny czas. Wiem już, że mój poprzednik podejmował w tej sprawie interwencje. Zgłaszał policjantom, żeby kontrolowali to miejsce i wypraszali wszystkich, którzy tam przebywają – tłumaczy wójt Grażyna Lamczyk.

 

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe