Biała Podlaska: "Społeczność akademicka bardzo mi zaufała"

  • 18.06.2019, 10:38
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: "Społeczność akademicka bardzo mi zaufała"
Nowym rektorem Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II został prof. Jerzy Nitychoruk, który otrzymał trzydzieści dziewięć głosów. Jego kontrkandydat, Cezary Kalita, nie dostał ani jednego głosu poparcia.

Na pierwszym po wyborach spotkaniu z dziennikarzami, nowy rektor poinformował o kierunku swoich przyszłych działań związanych z zarządzaniem uczelnią. - Społeczność akademicka bardzo mi zaufała, wybierając na to stanowisko. Postaram się tego zaufania nie zawieść. Prof. Bergier prowadził uczelnię bardzo dobrze. Wiele poświęcił, by działała tak jak teraz. Niewłaściwe byłoby, gdybym w kadencję, która mu jeszcze została, a której końca niestety nie dożył, coś zmieniał – zaznacza rektor.

Jego zdaniem na pewno wyzwaniem będzie dostosowanie się do ustawy 2.0 o szkolnictwie wyższym. - Będzie ona wymagała naszego dużego zaangażowania i na to musimy poświęcić siły. Z związku z tym konieczne jest utworzenie dwóch dodatkowych wydziałów, gdyż obecne są zbyt bogate pod względem ilości kierunków. W sumie będzie ich cztery. To usprawni proces kształcenia, a także będzie wpływało na ocenę, jaką wystawia ministerstwo – mówi prof. Nitychoruk.

Odniósł się też do pomysłu przekształcenia PSW im. Jana Pawła II w Akademię Bialską. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 25

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe