Radzyń Podlaski: Rodzina straciła dach nad głową

  • 19.06.2019, 09:44
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Rodzina straciła dach nad głową
Pożar, który wybuchł na ul. Osiedlowej zabrał dom jednej z radzyńskich rodzin. Miasto już zaproponowało lokal, szkoła organizuje zbiórki. Do pożaru domu jednorodzinnego doszło w czwartek, 13 czerwca.

Z pożarem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Zmagania z ogniem sprawiły, że ulica, przy której płonął dom, nie była całkowicie przejezdna przez kilka godzin. Niestety żywioł zniszczył dom na tyle, że rodzina, która tam mieszkała nie może do domu wrócić.

- Tego samego dnia, w którym wybuch pożar, wiceburmistrz był na miejscu i zaoferował rodzinie pomoc – informuje Anna Wasak, rzecznik prasowy magistratu. - W konsultacji z ZGL miasto zagwarantowało dwie lokalizacje, mieszkanie na Koszarach i na Budowlanych. Obecnie MOPS zgodnie z umową czeka na poszkodowanych, by omówić z nimi dalsze formy pomocy.

Ze wsparciem rodzinie ruszyła też Szkoła Podstawowa nr 1, której uczeń mieszkał w spalonym domu. W poniedziałek, 17 czerwca, w placówce trwała zbiórka na rzecz pogorzelców.

Apele wsparcia i pomocy krążą również na forach internetowych. Mieszkańcy organizują się, by wesprzeć rodzinę. Zainteresowani pomocą mogą zgłaszać się do MOPS w Radzyniu Podlaskim, by uzyskać informacje o potrzebach rodziny.
 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe