Gmina Międzyrzec Podlaski: Żeby droga nie była barierą

  • 20.06.2019, 08:54
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Żeby droga nie była barierą
W Łukowisku odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie drogi S19 Białystok-Lubartów. To odzew władz samorządowych na prośbę mieszkańców, którzy chcieli, by wysłuchano ich propozycji i wniosków związanych z przebiegiem trasy.

Na terenie gminy Międzyrzec Podlaski odbyły się już spotkania konsultacyjne w sprawie S19 z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w Wysokim i Rzeczycy. Jednak mieszkańcy Łukowiska i okolic wystosowali do władz starostwa i gminy wniosek o ponowne konsultacje, by mogli zaproponować rozwiązania techniczne, które według nich byłyby najlepsze dla planowanej infrastruktury w ich okolicy.

W spotkaniu, które odbyło się 11 czerwca w Łukowisku, wzięło udział około 40 osób. – Najważniejsze, że władze samorządowe się z nami spotkały, by wysłuchać naszych propozycji, bo w końcu wiemy, że nie jesteśmy z problemem sami. Nie jesteśmy przeciwni budowie drogi, ale chcemy, żeby wybudowana była bez szkody dla mieszkańców - mówił jego organizator, Arkadiusz Zaniewicz.

Jak zauważył, wszystkim zależało na tym, żeby przekazać propozycje indywidualnie i uzyskać wsparcie samorządów. - Chodzi o infrastrukturę energetyczną, gaz, wodociągi. Nie chcemy, żeby nasze okolice zostały białą plamą na mapie – podkreślał Zaniewicz. Zabierający głos postulowali m.in. o przesunięcie węzła pomiędzy Łukowisko a Łuniew, co pozwoli mieszkańcom na dogodniejszy przejazd drogami lokalnymi. Podniesiono też problematyczny przejazd w okolicy Halas.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 25

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sołtys
Sołtys 20.06.2019, 10:09
O Arek wyczuł jakiś biznes. Czy straci na biznesie? Ci ludzie nic bezinteresownie nie robią.

Pozostałe