Międzyrzec Podlaski: Integrowali się na jeziorkach

  • 20.06.2019, 09:30
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Integrowali się na jeziorkach
Po raz kolejny na terenie miejskich akwenów wodnych odbyła się "Integracja pod żaglami". Na imprezę z terenu całego powiatu przyjechali przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, by wspólnie spędzić czas i poznać tajniki żeglarstwa. Nie zabrakło dobrej zabawy i pysznego poczęstunku.

Międzyrzeckie jeziorka i restauracja "Zacisze" już po raz siódmy gościły uczestników corocznej imprezy ph. "Integracja pod Żaglami", dofinansowanej z funduszy miejskiego samorządu oraz PFRON-u. Głównym organizatorem jest lokalny Warsztat Terapii Zajęciowej. Wspaniała, słoneczna pogoda w tym roku dopisała, a w wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele WTZ Caritas, WTZ Elremet z Białej Podlaskiej, WTZ Kolembrody, WTZ Konstantynów, WTZ Kodeń, WTZ Wisznice oraz POW Międzyrzec Podlaski.

Wszystkich powitała kierownik międzyrzeckiego WTZ, Monika Andrzejuk wraz z prezesem Podlaskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Kazimierzem Telegą. – "Integracja pod żaglami", jak sama nazwa mówi to szeroko pojęta integracja placówek, zajmujących się osobami niepełnosprawnymi z terenu całego powiatu. W ten sposób umożliwiamy spotkanie się, nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń i wrażeń przez pracowników ośrodków i osoby niepełnosprawne. Każda miejscowość co roku organizuje tematyczną imprezę, nasza ma charakter marynistyczny – opowiada kierownik WTZ Monika Andrzejuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 25

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe