Parczew: Spółka nabrała wody w usta

  • 21.06.2019, 09:25
  • Tomasz Wachulski
Parczew: Spółka nabrała wody w usta
Najpierw w kranach w ogóle nie było wody. Potem płynęła z nich ruda ciecz. Przez dwa dni próbowaliśmy ustalić, co się stało w parczewskich wodociągach, ale prezes spółki, jak też kierownik działu byli dla nas nieuchwytni.

O skandalicznej sytuacji powiadomili nas Czytelnicy. - Środek tygodnia, przeraźliwy upał i nawet wykąpać się nie można, ani zagotować wody na herbatę, bo w naszych kranach najpierw było sucho, a teraz płynie woda o rdzawym kolorze, nienadająca się do niczego – żali się mieszkanka jednego z bloków przy ulicy Spółdzielczej w Parczewie.

Kobieta jest oburzona tą sytuacją, gdyż nikt nie wie, co faktycznie się stało. Czy doszło do jakiejś awarii? A może Zakład Usług Komunalnych prowadzi konserwację urządzeń bądź czyszczenie sieci? Poirytował ją też fakt, że nikt nie raczył wcześniej poinformować o problemie. Według niej, jeżeli spółka prowadziła czyszczenie sieci, to po pierwsze ludzie powinni o tym wiedzieć, po drugie takie czyszczenie powinno się zakończyć spuszczeniem brudnej wody przez hydrant, zaś po trzecie mieszkańcom Parczewa podłączonym do sieci winna być w tym czasie dostarczana woda zdatna do spożycia. - Tej z naszych kranów nie da się pić. Aby ją przegotować, musimy najpierw przelać przez dzbanek filtrujący. Ratujemy się też wodą butelkową kupioną w sklepie – dodaje kobieta.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 25

 

Tomasz Wachulski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Załamana
Załamana 08.08.2020, 21:51
No i co cisza, a brudna woda jak płynęła tak płynie

Pozostałe