Złoty chłopak z Koszelówki!

• 22.06.2019, 08:57
  • Joanna Gąska
Rafał Horbowicz z Koszelówki wywalczył drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Polski w wielobojach. Dodatkowo utalentowany i trenujący w barwach Warszawianki sportowiec zdobył złoto Mistrzostw Polski w kategorii U23. Wynik jaki uzyskał jest jego rekordem życiowym i przepustką na Mistrzostwa Europy do lat 23.

Na Mistrzostwach Polski w wielobojach, które odbyły się 8-9 czerwca spotkali się  najlepsi polscy wieloboiści. Do rywalizacji zakwalifikował się również młody sportowiec Rafał Horbowicz, pochodzący z Koszelówki w gminie Stara Kornica, który wywalczył drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej.

Po dwóch dniach zmagań w dziesięcioboju, Rafał zapisał na swoim koncie aż siedem rekordów życiowych! Popisowy występ zamknął gromadząc 7549 punktów, poprawiając swój poprzedni rekord życiowy aż o 395 punktów. Taki wynik uplasował młodego wieloboistę na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej oraz dał mu złoto Mistrzostw Polski w kategorii U23.