Gmina Biała Podlaska: Działkowcy obchodzili swoje święto [GALERIA]

  • 23.06.2019, 09:49
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Działkowcy obchodzili swoje święto [GALERIA]
Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Styrzyńcu tradycyjnie obchodzili swoje święto - Dzień Piotrusia. Podczas uroczystości wręczono honorowe medale i odznaczenia, a dotychczasowy prezes Wiesław Tomczuk pożegnał się z funkcją i odebrał podziękowania za 27 lat prezesury.

ROD "Piotruś" powstał w 1983 roku. Obecnie skupia 438 działek. Ogrody zajmują obszar ponad 30 ha, z przylegającym do nich lasem. Przed laty teren ten należał do PGR w Worońcu. W grudniu 1982 r. przekazano grunt pod działki. Wiosną następnego roku pierwsi działkowcy zasiedlili teren. Dziś działki uprawiają w większości mieszkańcy Białej Podlaskiej, ale jest też kilku ze Styrzyńca i Porosiuk. Ogród może pochwalić się Domem Działkowca, utwardzoną główną aleją, dwoma placami zabaw oraz trzema boiskami: do piłki siatkowej, nożnej i koszykowej.

Podczas uroczystości z funkcją pożegnał się długoletni i zasłużony prezes Wiesław Tomczuk. - Poświęciłem się cały temu ogrodowi. Teraz przyszedł czas na odpoczynek i na zajęcie się najbliższymi – wyznał. Jak zauważył, przez lata trwała walka o grunty, o altany a władza nie pomagała i nie pomaga. Jego zdaniem obecne prawo może nawet doprowadzić do upadku ogrodów działkowych. - Zasługą na pewno jest przekonanie ludzi do tego, że wspólnie można wiele zdziałać. Na pewno będę odwiedzał ogród i w miarę możliwości pomagał – dodał ustępujący prezes. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 25

 

Paulina Chodyka

Zdjęcia (60)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe