Łosice: Zauważcie nas. Nie jesteśmy nienormalni

  • 25.06.2019, 11:49
  • Joanna Gąska
Łosice: Zauważcie nas. Nie jesteśmy nienormalni
Furiat parkujący na miejscu z kopertą omal go nie pobił, gdy zwrócił mu na uwagę, a pewien mężczyzna zakwalifikował go do nienormalnych. - Nie jestem osobą upośledzoną, czy nieczłowiekiem, tylko dlatego, że nie poruszam się na własnych nogach - podkreśla Dominik Czarnocki. Nasz jeżdżący na wózku czytelnik o problemach niepełnosprawnych opowiedział też burmistrzowi.

31-letni Dominik jest silnym, młodym mężczyzną, mężem a wkrótce i ojcem. Zawsze uśmiechnięty i życzliwy, mimo, że od kilku lat porusza się na wózku. Sześć lat lat temu padł ofiarą wypadku komunikacyjnego, podczas którego doznał zmiażdżenia rdzenia kręgowego, wtedy też całkowicie stracił władzę w nogach. Dzięki rehabilitacji i uporowi funkcjonuje całkowicie zwyczajnie. Udziela się towarzysko, robi zakupy, chodzi na spacery. Dlatego protestuje przeciwko traktowaniu takich jak on, jak ludzi gorszej kategorii. - Ostatnio w kolejce do lekarza jeden z pacjentów powiedział, że leczenie jest dla normalnych ludzi a ja, nie jestem normalny, bo nie chodzę jak inni na nogach, tylko jeżdżę na wózku - opowiada Dominik Czarnocki.

Z agresją zdarza mu się też spotykać ze strony ludzi, którzy uzurpują sobie prawo do parkowania w miejscach do tego nie przeznaczonych. - Pod jednym z supermarketów poprosiłem kierowcę, by nie zabierał miejsca niepełnosprawnym. Usłyszałem, że za chwilę dostanę w ryj - wspomina.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tyyyu
Tyyyu 03.11.2019, 09:53
Ludzie to idjoci i nie wytłumaczysz im tego.
jaaaa
jaaaa 30.06.2019, 20:07
On jezdzi na wozku bo rozpieprzyl sie samochodem po pijaku caly czas jezdzil az sie dojezdzil i ma
Znajoma
Znajoma 24.07.2019, 15:44
Tak sie składa że on był pasażerem a nie kierowcą. Nie wypowiadaj się sporo nie wiesz jak było...A wyprzedzając durne komentarze dodam że jechał w pasach!

Pozostałe