Biała Podlaska: Karta rodziny przyjęta głosami opozycji

  • 26.06.2019, 11:23
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Karta rodziny przyjęta głosami opozycji
- Nie przyszliśmy do samorządu robić polityki i tego się trzymamy – stwierdził Jan Jakubiec, szef klubu Biała Samorządowa po sesji, na której głosami radnych Zjednoczonej Prawicy przyjęto Samorządową Kartę Praw Rodzin. Klub BS w głosowaniu udziału nie wziął, choć radni prawicy zapewniali, że przyjęcie Karty to danie drogowskazu prezydentowi miasta.

Przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin w ostatnich tygodniach proceduje wiele samorządów. To dokument sporządzony przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz organizacje  pozarządowe, działające na rzecz tradycyjnego podejścia do rodziny. Projekty uchwał, mówiące o przyjęciu przez samorząd Karty przygotowują kluby zrzeszające prawicowych radnych.

W Białej Podlaskiej uchwałę o przyjęciu SKPR przygotował klub Zjednoczonej Prawicy. Sprawozdawcą podczas obrad sesji był w tej sprawie radny Sławomir Potocki. - Mam nadzieję, że wszystkim nam leży na sercu dobro rodziny. Państwo powinno wzmacniać rolę rodziny tradycyjnej z mamą i tatą. Najwyższy wzór powinna stanowić Rodzina z Nazaretu. Oczywiście ludzie mają wolną wolę i mogą żyć jak chcą, ale nie mogą wymuszać na państwie dodatkowych praw. Państwo nie może wspierać związków  międzyludzkich, które są destrukcyjne dla społeczeństw i prowadzą do ich rozpadu. Jak powiedziała św. Łucja, ostateczna bitwa rozegra się o dobro rodziny – argumentował radny Potocki.

Do przestrzegania dyscypliny procedowania kilkukrotnie nakłaniał go przewodniczący rady, Bogusław Broniewicz.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe