Biała Podlaska: Ćwiczą by pokonać stres

  • 27.06.2019, 08:00
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Ćwiczą by pokonać stres
Samoświadomość, radzenie sobie z trudnymi emocjami oraz w sytuacji konfliktu, to tylko niektóre umiejętności, jakie zdobywają uczestniczki projektu Akademia Kobiet Aktywnych napisanego przez prorektor dr inż. Agnieszkę Smarzewską, a realizowanym w ramach działalności Państwowej Szkoły Wyższej.

Od zeszłego roku trwa przedsięwzięcie mające na celu spełnianie III misji uczelni, polegającej na budowaniu relacji z otoczeniem bliższym i dalszym. W jego ramach powstała Regionalna Akademia Aktywności, na którą obecnie składa się siedem różnych projektów. Do jednego z nich zalicza się Akademię Kobiet Aktywnych. Dzięki tej inicjatywie piętnaście kobiet, które pracują na samodzielnych, bądź kierowniczych stanowiskach i są po 35 roku życia, może brać udział w bezpłatnych warsztatach.

Składają się na nie zajęcia z psychologiem, coachem, a także joga i kinezyterapia. - Chodzi o to, by wspomóc kobiety poprzez rozbudowanie życiowego porfolio, tzn. wesprzeć panie w zakresie walki ze stresem i przeciążeniach wynikających z pracy przy komputerze. W tym wieku wiele osób stawia sobie pytania co dalej, czy ta praca jest dla mnie odpowiednia, co mogę zmienić i jak to zrobić? Podobne pytania zadają sobie moi studenci i osoby, które szkolę, stąd uzmysłowiło mi to, iż na rynku istnieje nisza, jeśli chodzi o pracę nad tego typu zagadnieniami – wyjaśnia dr Smarzewska.

Zajęcia z kinezyterapii, polegające na ćwiczeniu mięśni, mają adeptkom projektu przybliżyć wiedzę o własnym ciele i umiejętności pracy nad nim, tak by odsunąć w czasie wizytę u fizjoterapeuty czy lekarza. Natomiast spotkania z psychologiem prowadzone  były tak, by uczestniczki skupiły się na budowaniu relacji, kontrolowaniu emocji i radzeniu sobie w sytuacjach konfliktowych.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe