Biała Podlaska: Radni prezydenta przeciw projektowaniu dróg w swoich okręgach

  • 27.06.2019, 09:15
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Radni prezydenta przeciw projektowaniu dróg w swoich okręgach
"Biała księga" inwestycji drogowych w mieście była jedną z priorytetowych obietnic prezydenta miasta. To mapa drogowa prowadzenia robót na osiedlowych szlakach komunikacyjnych, która miała powstać zaraz po przejęciu władzy przez Michała Litwiniuka. Zniecierpliwieni jej brakiem radni wzięli ster w swoje ręce. Na ostatniej sesji przegłosowali poprawkę radnego Białej Samorządowej, wprowadzającą do budżetu projektowanie 8 ulic i jednego łącznika na terenie całego miasta. Przeciw byli radni Koalicji Obywatelskiej, bloku z którego startował prezydent Michał Litwiniuk, choć na liście znalazły się ulice z ich okręgów wyborczych.

Bartłomiej Kuczer, radny Białej Samorządowej zgłosił poprawkę, by w dziale nakłady inwestycyjne w punkcie opracowania projektowe wpisać ulice: Jodłową, Łowiecką, Beka, Kleeberga, Zawiszy Czarnego, Czecha, Mieszczańską, Ziemiańską, i łącznik między ulicami Glogera i Francuską. - Jako radni Białej Samorządowej jesteśmy za tym, by w naszym mieście działo się jak najwięcej dla dobra mieszkańców, a nie jest tajemnicą, że to co najbardziej interesuje bialczan, to stan ich dróg. Wychodząc z założenia, że jestem radnym miasta, a nie tylko swojego okręgu, pozwoliłem sobie zgłosić do budżetu projektowanie ulic z całego miasta – argumentował po sesji na swoim profilu facebookowym radny Kuczer.

Poprawka radnego spotkała się natychmiast z reakcją władz miasta. Wiceprezydent Maciej Buczyński przypomniał, że prezydent miasta obiecał stworzenie "Białej księgi". - W pierwszej dekadzie lipca odbędzie się spotkanie z radnymi oddelegowanymi do specjalnej komisji opracowującej plan działań drogowych. Efekt tych prac wyznaczy drogi do projektowania. Tak to widzimy – wyjaśniał wiceprezydent.

Radny Kuczer przyznał, że pierwszy raz słyszy termin, w którym rozmowy na temat mapy drogowej inwestycji budowy sieci komunikacyjnej w technologii uproszczonej wreszcie ruszą. - Dziś po raz pierwszy słyszę konkretną datę. Proszę, by moje propozycje były uwzględnione w tych planach – ripostował radny.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
radny Ku
radny Ku 27.06.2019, 23:28
Radny Kuczer ma takie pojęcie jak mu Broniewicz powie, sam to może ciężary dźwigać najwyżej. Chłopaku, zacznij sam myśleć, bo Bodo wyprowadzi cię na manowce. Jak można zgłaszać ulice kiedy vice prezydent z frakcji radnego Kuczera mówi, że spotkanie w tej sprawie ma być w lipcu? To wy jesteś cie poważni w tej całej Białej Samorządowej? Chłopaczki, dajecie się wodzić za nosek gościowi który przegrywa wszystkie ważniejsze wyboru frustrat obrażony na cały świat wami kręci. A Chodziński w dyskusji mówił że nie można tak robią następnie zagłosował za poprawką. BS jest teraz koalicjantem PiS i żadne wasze tłumaczenia tego nie zmienią. Jan Jakubiec może opowiadać do woli że mieszkańcy są koalicjantem kto nim jest pokazało wasze zachowanie na sesji. SPRZEDAWCZYKI
jarowaszpan
jarowaszpan 27.06.2019, 16:19
Sidorska, Narutowicza, Jana Pawła. Szach Mat Bialscy Radni.

Pozostałe