Biała Podlaska: Radni o dokumencie magistratu - Niechlujny, niemerytoryczny, pełen błędów

  • 26.06.2019, 13:15
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Radni o dokumencie magistratu - Niechlujny, niemerytoryczny, pełen błędów
Po raz pierwszy rada miała okazję debatować nad stanem miasta w oparciu o przygotowany przez miejskich urzędników raport. Dokument skłonił jednak radnych nie do rozmów o kondycji miasta, ale do debaty o jakości samego raportu. Przewodniczący rady stwierdził, że to periodyk, który bardzo go rozczarował.

Raport o stanie samorządu to nowość. Został wprowadzony jako obligatoryjny punkt sesji absolutoryjnych nowelizacją ustawy o samorządzie, w ubiegłym roku. Debata nad nim w trakcie sesji jest nieograniczona i kończy się głosowaniem za jego przyjęciem wraz z udzieleniem wotum zaufania władzom samorządu. W debacie mogą uczestniczyć zgłoszeni wcześniej na piśmie przedstawiciele mieszkańców. W Białej Podlaskiej zainteresowanie dyskusją o stanie miasta wśród mieszkańców okazało się zerowe. Do przewodniczącego rady nie wpłynął żaden wniosek o umożliwienie uczestnictwa w dyskusji.

Szybko zresztą okazało się, że debatować nie ma o czym i sami radni mieli z tym nie lada problem. Raport o stanie miasta za rok 2018, sporządzony przez miejskich urzędników, nie stał się punktem wyjścia do rozmów o kondycji gminy miejskiej, ale o kondycji samego raportu, już tak. - Dużo dyskutowaliśmy na komisjach o jakości, a raczej braku jakości tego dokumentu – przyznał Adam Chodziński, przewodniczący klubu Zjednoczonej Prawicy w radzie miasta. -Ten raport został przygotowany niezdarnie lub niechlujnie. Dokument taki dostajemy przecież, by dyskutować o jego merytorycznej zawartości, a nie złych podliczeniach w tabelach, błędnych danych czy wykresach, na których nie widać danych.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe