Radzyń Podlaski: Czy muzyka Karola Lipińskiego zagra na ławeczce?

  • 27.06.2019, 11:15
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Czy muzyka Karola Lipińskiego zagra na ławeczce?
Ciekawą inicjatywę do budżetu obywatelskiego przedstawił ostatnio Tadeusz Pietras, były dyrektor I LO i członek reaktywowanego Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego. Zaproponował radzynianom poparcie wniosku, związanego z postawieniem w mieście ławeczki grającej utwory Karola Lipińskiego. - Nie wiem, czy pomysł uda się zrealizować, ale sprawdźmy czy mieszkańcom się podoba – mówi Pietras.

Wniosek do BO 2020 przygotował Tadeusz Pietras, ale jak przyznaje, pomysł nie zrodził się w jego głowie. - Na walnym zebraniu Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego propozycję zgłosiła Katarzyna Krupska-Grudzień, jako inicjatywę, którą mogłoby podjąć towarzystwo. Jednak w trakcie debaty doszliśmy do wniosku, że rozpoczynające dopiero swą działalność na nowo RTR może nie udźwignąć kwestii związanej z finansowaniem przedsięwzięcia. Pomysł nie został wprawdzie odrzucony, ale zawiesiliśmy plany jego realizacji – wyjaśnia Tadeusz Pietras.

Idea ławeczki zgłoszona przez koleżankę z towarzystwa regionalnego nie dawała mu jednak spokoju na tyle, że postanowił zgłosić jej budowę do budżetu obywatelskiego właśnie. O tym, że pod sporządzonym przez siebie wnioskiem będzie zbierał podpisy radzynian, którym pomysł się podoba, poinformował na facebooku: " (...) W 2020 r. przypada 230 rocznica urodzin w Radzyniu Podlaskim wybitnego artysty. Zbudowanie takiej ławeczki, byłoby oryginalną formą uczczenia znakomitego muzyka. Służyłaby ona mieszkańcom Radzynia Podlaskiego i turystom nie tylko do małej przerwy podczas spacerów w pobliżu Pałacu Potockich, ale także do posłuchania muzyki Karola Lipińskiego.(...)" – argumentuje Pietras.

- Nie wiem, jaki odzew wzbudzi mój pomysł. Nie wiem, czy uda się go zrealizować, bo jak sądzę, będą i inne ciekawe pomysły na skonsumowanie funduszy przeznaczonych przez miasto na budżet obywatelski. Myślę jednak, że inicjatywa ławeczki jest na tyle ciekawa, że pewną grupę mieszkańców zainteresuje – dodaje Pietras.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe