Gmina Łomazy: Strażak to ten, który służy drugiemu człowiekowi

  • 30.06.2019, 10:35
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Strażak to ten, który służy drugiemu człowiekowi
Ochotnicza Straż Pożarna w Dubowie obchodziła w ostatni weekend 95-lecie powstania. Były odznaczenia, refleksje i życzenia. Jubileusz zbiegł się z 25-leciem Uczniowskiego Ludowo-Pożarniczego Klubu Sportowego. - Czujemy się dumni, że możemy pomagać innym – podkreśla prezes OSP Dubów, Tadeusz Stankiewicz.

- Jednostka liczy obecnie 80 strażaków, w tym 15 kobiet. Posiadamy dwa samochody. Wyruszamy do pożarów, ale również zdarzeń drogowych. Zdarzało się także, że otrzymywaliśmy zgłoszenie do ptaszka zaplątanego w sznurki. Przy okazji jubileuszy i świąt życzymy sobie satysfakcji z wykonywanej służby i tyle samo powrotów, co wyjazdów – mówi Stankiewicz. W niedzielę, 23 czerwca, druhowie świętowali jubileusz z gośćmi oraz zespołem "Zielona Kalina". 

Podczas mszy świętej odprawionej w kaplicy w Dubowie, ksiądz Tadeusz Tomasiuk podkreślił, jak ważna jest służba drugiemu człowiekowi. Następnie strażacy wraz z gośćmi przemaszerowali na plac przed remizą, gdzie złożono meldunek, wciągnięto flagę narodową i odśpiewano hymn narodowy. Tam również poświęcono figurkę św. Floriana, którą ufundowała OSP w Dubowie. Miłym akcentem było również odznaczenie druhów za ich wieloletnią służbę "Bogu na chwałę i ludziom na ratunek".

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Sławomir Kołpak. Odznakę za wysługę lat otrzymali: Stefan Siłakiewicz, Waldemar Droździuk, Andrzej Cydejko, Piotr Pietruszka, Daniel Jarocki, Sylwia Gadomska oraz Krzysztof Droździuk. Jubilaci przyjęli również życzenia oraz listy gratulacyjne, m.in. od prezesa zarządu oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łomazach, Jerzego Czyżewskiego, bryg. Artura Tomczuka - komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, radnego powiatu bialskiego Marka Uścińskiego i starosty bialskiego Mariusza Filipuka.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe