Międzyrzec Podlaski: Wielkie otwarcie Wipaszu

  • 02.07.2019, 12:26
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Wielkie otwarcie Wipaszu
Wielka feta z okazji 25. jubileuszu firmy Wipasz SA i otwarcie nowego zakładu drobiarskiego na terenie miasta przyciągnęła tłumy zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Na scenie zagrały zespoły MIG, Piersi, a gwiazdą wieczoru była Beata Kozidrak z zespołem "Bajm". Nie brakowało wzruszających przemówień, wspaniałych prezentów dla prezesa Józefa Wiśniewskiego, pysznego poczęstunku i atrakcji dla najmłodszych.

Od kilku tygodni wszyscy żyli imprezą organizowaną przez jednego z największych pracodawców w naszym regionie. Firma Wipasz obchodziła bowiem swoje 25-lecie, a przy okazji jubileuszu świętowano także otwarcie nowego zakładu drobiarskiego na terenie Międzyrzeca Podlaskiego.

Wipasz to największy polski producent pasz i lider w produkcji świeżego mięsa z kurczaka - firma w 100% oparta na polskim kapitale. Dzięki pełnej integracji procesu produkcyjnego oraz zastosowaniu innowacyjnych technologii, dostarcza swoim klientom produkty spełniające najwyższe normy jakościowe. Produkuje rocznie ponad milion ton paszy dla drobiu, trzody i bydła w 5 wytwórniach zlokalizowanych w całej Polsce. Zakład drobiarski w Mławie to najnowocześniejszy tego typu zakład w Europie - wytwarza dziennie ponad 440 ton mięsa z kurczaka. 

Właśnie zakończyła się budowa kolejnego zakładu drobiarskiego w Międzyrzecu Podlaskim, który już niebawem podwoi moce produkcyjne firmy do 1 tysiąca ton mięsa gotowego do spożycia dziennie. Nowo wybudowany zakład to inwestycja warta 270 mln złotych, która stworzy ok. 1000 miejsc pracy. Obecnie firma eksportuje swoje produkty do 49 krajów, jednak na tym nie poprzestaje, prowadzi rozmowy z krajami Ameryki Północnej, Chinami, Kazachstanem.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzicho
Zdzicho 05.07.2019, 13:34
Szkoda że nie było dobrego zespołu
Zz
Zz 02.07.2019, 18:15
A w Białej otworzyli park 😅😅😅😅😅

Pozostałe