Biała Podlaska: Ile zarabiają prezesi miejskich spółek?

  • 02.07.2019, 12:39
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Ile zarabiają prezesi miejskich spółek?
W związku z powracającym w debacie publicznej tematem zatrudnień w miejskich spółkach, postanowiliśmy sprawdzić ilu jest tam dziś prezesów i wiceprezesów oraz jaką pensję miesięcznie pobierają. Pytanie zdaje się łatwe, ale odpowiedzi dla niektórych na tyle trudne, że choć minął już miesiąc, jedna ze jedna ze spółek wciąż nie potrafi udzielić odpowiedzi.

3 czerwca wysłaliśmy do spółek miejskich pierwszego maila z prośbą o informacje dotyczące wynagrodzeń miesięcznych brutto obecnych prezesów spółek, oraz wiceprezesów - tam gdzie takie funkcje są obsadzone. Dodatkowo prosiliśmy o wynagrodzenia brutto poprzednich prezesów zarządów (w momencie gdy kończyli pełnienie funkcji) i informacje, czy za rządów poprzednich prezesów w spółkach były obsadzone stanowiska wiceprezesów, a jeśli tak, to jakie było ich wynagrodzenie.

Pierwsza odpowiedź przyszła już dwa dni później. Kolejne po ponowieniu zapytania, które wysłaliśmy tydzień po pierwszym. Ostatnią odpowiedź otrzymaliśmy z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – 17 czerwca, choć z daty przysłanego pisma wynika, że było gotowe już 10 czerwca. Nie dostaliśmy odpowiedzi jedynie z Wod – Kanu, a to tej spółki dotyczy najwięcej kontrowersji w związku z poszerzeniem stanowisk w strukturze kierowniczej.

Precyzyjnie na zadane pytania odpowiedziały Miejski Zakład Komunikacyjny, Zakład Gospodarki Lokalowej i Zieleń. Wojciech Chilewicz, prezes ZGL poinformował nas, że "zgodnie z uchwałą Zgromadzenia Wspólników Spółki Zakład Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o. (Prezydenta Miasta Biała Podlaska) z dnia 12 maja 2017, która mówi że miesięczne wynagrodzenie stałe dla Członków Zarządu Spółki wynosi trzykrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego". W związku z tym, jak poinformował prezes Chilewicz: - Wynagrodzenie prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o., zarówno poprzedniego - Bernadety Puczki, jak i obecnego,  kształtuje się zgodnie z powyżej przytoczoną uchwałą i wynosi 15 tys. 213,75 brutto miesięcznie.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bikolo
bikolo 30.06.2020, 12:44
Też szukam tematu, tzn. jestem na etapie wejścia w pierwsze emisje - https://investoor.eu/czym-jest… Brałem pod uwagę akcje, surowce, ale wydaje mi się, że w tym temacie drzemie największy potencjał. Kupuje się jakby udziały w firmach i zarabia się wtedy, kiedy zyski generuje ta firma. No i wiadomo - trzeba umiejętnie wybierać emisje, analizować potencjał, ale tak właśnie da się wygenerować najbardziej okazałe zyski. Temat jest długoterminowy, ale moim zdaniem ma zdecydowanie większy potencjał niż wiele innych.

Pozostałe