Międzyrzec Podlaski: Stanica z nagrodą honorową

  • 03.07.2019, 10:11
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Stanica z nagrodą honorową
Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa "Stanica" zostało uhonorowane przez władze miasta odznaką "Zasłużony dla miasta". - Cieszymy się, że po tylu latach pracy na rzecz rozwoju i dobra lokalnego społeczeństwa, nasz trud został doceniony przez radnych. To motywacja do kolejnych działań – mówi prezes "Stanicy", Leszek Szczerbicki.

Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa "Stanica" z Międzyrzeca Podlaskiego powstało pod koniec 2002 roku. Główne założenia, jakie realizuje i zawarte są w statucie, to przede wszystkim stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju mieszkańców miasta oraz działanie na rzecz integracji, rehabilitacji i rozwoju osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie od lat organizuje Festyn Żeglarski, który gromadzi rzesze fanów morskiej i śródlądowej żeglugi z całego kraju.

- Jednym z elementów, które wchodzą w skład stowarzyszenia jest szkółka żeglarska, która była podstawą naszej działalności. Później skupiliśmy się także na przekazywaniu wiedzy teoretycznej dla najmłodszych podczas szkoleń, nie tylko na międzyrzeckich jeziorkach, ale także na Mazurach i Morzu Bałtyckim. Organizujemy rejsy również poza granicami Polski. Wspieramy aktywność dzieci i młodzieży – wylicza formy działalności stowarzyszenia, prezes Leszek Szczerbicki. 

Warto dodać, że "Stanica" należy do dwóch największych organizacji żeglarskich w naszym kraju – Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz Polskiego Związku Żeglarskiego.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe