Monika Jonaszka

  • 03.07.2019, 12:55 (aktualizacja 08.07.2019, 17:16)
  • (ach)
Monika Jonaszka
Monika Jonaszka jest szefową Koła Gospodyń Wiejskich w Zakanalu w gminie Konstantynów. Wraz z innymi gospodyniami przygotowuje różne potrawy charakterystyczne dla regionu m.in. pierogi czy smalec, żeberka oraz ciasta. Swoje wypieki prezentują na Dniach Konstantynowa, a także na innych gminnych imprezach.

Organizowały w tym roku bal karnawałowy dla dzieci, a w poprzednich latach urządzały sylwestra i andrzejki. Gotując korzystają z przepisów przekazywanych przez najstarsze mieszkanki Konstantynowa i okolic. Następnie samodzielnie je testują i dodają własne ulepszenia. Do wspólnego gotowania mają kuchnię urządzoną w świetlicy w Zakanalu. Pozyskują też środki unijne na jej wyposażenie. W wolnych chwilach pani Monika haftuje. Przyznaje, że pasja ją uspokaja i wycisza, a także daje wiele satysfakcji.

W zeszłym roku zajęła trzecie miejsce w konkursie haftu krzyżykowego w Sitniku. - Było to docenienie mojego wysiłku i poświęconego czasu – zaznacza. Haftuje przede wszystkim obrazy, szczególnie lubi wyszywać krajobrazy, ale zdarza się jej wykonywać też prace o charakterze religijnym, które zamawiane są u niej na prezenty komunijne czy ślubne. Przyznaje, że trzeba poświęcić na to hobby wiele czasu. Wykonanie obrazu, który wygrał w konkursie zajęło jej rok. Nie ukrywa, iż cieszy się, kiedy prace się sprzedają. Na haftowanie stara się przeznaczyć przynajmniej 30 minut dziennie. 

Aby zagłosować na Monikę Jonaszka należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGO.6  na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

(ach)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe