Elżbieta Sokołowska

  • 03.07.2019, 13:01 (aktualizacja 08.07.2019, 17:25)
  • (jlk)
Elżbieta Sokołowska
Elżbieta Sokołowska jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach, współpracuje z Fundacją Lokalnej Aktywności Społecznej i wieloma innymi organizacjami i instytucjami w regionie. Zajmuje się działaniami na rzecz równouprawnienia i aktywizacji kobiet, przeciwdziałaniu przemocy oraz edukacją społeczną i kulturalną. 

Jest feministką, animatorką kultury i miłośniczką zwierząt. Prowadzi w domu kultury kółko teatralne. Zajmuje się również bezdomnymi zwierzętami, prowadzi dom tymczasowy, pomaga w sterylizacji.

- Przede wszystkim trzeba ludzi lubić. Z różnymi ludźmi, różne są sposoby i możliwości współpracy. U niektórych najbardziej liczy się cierpliwość, zrozumienie, z innymi wspólny cel, a jeszcze u innych wystarczy uśmiech i szczerość. Wydaje mi się, że najbardziej potrzebne jest poznanie. Poznanie potrzeb, mocnych stron, zainteresowań, kapitału społecznego danej grupy – mówi o swojej współpracy z ludźmi Elżbieta Sokołowska.

- Szczególnie ważna jest dla mnie współpraca z kołami gospodyń.  Sukcesem jest dla mnie możliwość realizacji oddolnych inicjatyw kulturalnych. Dzięki współpracy z samorządem udało się stworzyć fundusz na inicjatywy kulturalne mieszkańców. Z Fundacją Lokalnej Aktywności Społecznej i Moniką Mackiewicz-Drąg przygotowałyśmy projekt "Koła Gospodyń Wiejskich – współpraca i rozwój" i projekt ten znalazł się na liście finałowej konkursu "WzmocniOne". Jest to program służący aktywizacji i wzmacnianiu kobiet organizowany przez Fundację Ashoka. Dużym sukcesem jest dla mnie także to, że zostałam przyjęta do Szkoły Liderów – dodaje działaczka. 

W 2008 r. została uznana Kobietą Aktywną Lubelszczyzny. Marzy, aby w życie gminy włączyło się więcej kobiet. 

Aby zagłosować na Elżbietę Sokołowską należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGO.9  na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

(jlk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe