Terespol czeka gruntowny lifting

  • 04.07.2019, 09:13 (aktualizacja 04.07.2019, 23:18)
  • Anna Chodyka
Terespol czeka gruntowny lifting
Już niebawem ruszą cztery kluczowe inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Całość projektów szacowana jest na około 14 mln zł. Fundusze zostaną przeznaczone na cyfryzację magistratu, rewitalizację terenu przy stadionie i zakup instalacji odnawialnych źródeł energii.

Rewitalizacja rozpocznie się prawdopodobnie w przeciągu kilku tygodni i potrwa do października 2021 r. Wartość robót oszacowano na ok. 8,5 mln zł. Powstaną 2 km ścieżek rowerowych i chodników, droga dojazdowa, parkingi, plac zabaw, skatepark, siłownia na świeżym powietrzu, most i miejsce pod amfiteatr. Pogłębione i oczyszczone będą również znajdujące się tam dwa zbiorniki wodne, zaś przystosowany do rekreacji teren zostanie objęty monitoringiem. Remont czeka także hotel przy stadionie. 

 - Koszt inwestycji to pół miliona złotych. Przedsięwzięcie jest realizowane wspólnie z innymi gminami, a podmiotem zabiegającym o fundusze był Euroregion Bug. Instalacje OZE były już w poprzednich latach umieszczane na prywatnych domach - mówi burmistrz Jacek Danieluk. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adrian
Adrian 05.07.2019, 09:50
Jak czytam o kolejnej siłowni na świeżym powietrzu to już wiem że to pieniądze wyrzucone w błoto ...to nie jest siłownia i nikt na nich nie ćwiczy a są budowane wszedzie

Pozostałe