Biała Podlaska: Inwestycja wreszcie zakończona. Dzieci mają swoje miejsce

  • 04.07.2019, 09:45
  • jm
Biała Podlaska: Inwestycja wreszcie zakończona. Dzieci mają swoje miejsce
Wiele lat mieszkańcy osiedla Jagiellońskiego czekali na realizację tej inwestycji. Park wodny, chociaż gotowy był już na początku miesiąca, oficjalnie otwarto w czwartek, 27 czerwca. Teraz dzieci mogą się pluskać w wodzie do woli, chociaż niektórzy mieszkańcy osiedla mieli wątpliwości czy woda w tym miejscu jest bezpieczna dla ich pociech.

O powstanie parku walczył Dariusz Stefaniuk już ponad 10 lat temu, kiedy był jeszcze radnym miejskim. Zbierał podpisy pod petycją, za organizacją miejsca rekreacji było wówczas ponad 2 tys. okolicznych mieszkańców. Jednak ówczesny prezydent, Andrzej Czapski, planował w tym miejscu budowę kolejnego supermarketu. - Już jako prezydent miasta obiecałem bialczanom, że doprowadzę tę sprawę do końca. Obecna inwestycja jest efektem ciężkiej pracy mojego zespołu. Prace ruszyły jeszcze jesienią ubiegłego roku, rozpisaliśmy przetarg i wykonawca przystąpił do budowy, wystarczyło je tylko dokończyć. Zaplanowaliśmy również miejsce na plac zabaw dla dzieci z programu OSA – informuje wicemarszałek województwa lubelskiego, Dariusz Stefaniuk. 

Park był gotowy 1 czerwca, jednak pomimo wcześniejszych zapewnień, tego dnia nie odbyło się oficjalne otwarcie miejsca rekreacji dla mieszkańców osiedla. Jak 5 czerwca poinformował nas magistrat: "od dziś przez kilka dni będą trwały czynności odbiorowe parku na os. Jagiellońskim. Tydzień temu rozpoczęto rozruch technologiczny wodnego placu zabaw. Trwał 48 godzin, przeprowadzono płukanie i dezynfekcję, następnie pobrano próbki wody do badania. Obecnie, zgodnie z wymogami higienicznymi i sanitarnymi, od czasu rozruchu system uruchamia się na 3 godziny dziennie, w ustawionych wcześniej godzinach. Woda na wodnym placu zabaw odpowiada parametrom wody basenowej, w związku z czym nie wolno wrzucać do niej kamieni czy piasku" – napisała nam w mailu Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

jm

Zdjęcia (62)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe