Biała Podlaska: Opozycja strąca poprawki prezydenta

  • 04.07.2019, 10:29 (aktualizacja 05.07.2019, 09:46)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Opozycja strąca poprawki prezydenta
Prezydent miasta chciał, by w tym roku powstały projekty obiektów sportowych przy SP 9 i ZSZ nr 1, czyli ekonomiku. Radni zdecydowali jednak, że pieniędzy na te cele nie zabezpieczą w budżecie.

Radni już na komisjach debatowali nad losem 4 obiektów sportowych. W kwestii dwóch była zgoda, że są potrzebne – boisko przy ZS na ul. Orzechowej i stadion przy ul. Akademickiej. W przypadku kolejnych dwóch zgody już nie było. Prezydent zaproponował bowiem, by 25 tys. zł przeznaczyć w budżecie na projekt stadionu lekkoatletycznego przy SP 9, a 15 tys. zł, na projekt boiska przy ekonomiku.

 Podczas sesji rady miasta radny Ryszard Więcierzewski (Zjednoczona Prawica) złożył wniosek, by 25 tys. zł zamiast na projekt stadionu do lekkiej atletyki przeznaczyć na modernizację tego, który już jest. Natomiast piętnastoma tysiącami złotych z projektu boiska przy ekonomiku zaproponował zasilić kwotę przeznaczoną na projekt nowego stadionu przy Akademickiej.

Natychmiast zareagował radny Robert Woźniak (Koalicja Obywatelska). - Będę bronił inwestycji przy "dziewiątce". Biała nie ma stadionu lekkoatletycznego, to po pierwsze. Po drugie możemy dostać dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Miasto powinno mieć taki stadion, a to jedyna możliwa lokalizacja – dowodził wiceprzewodniczący rady. Wtórował mu klubowy kolega Mariusz Michalczuk. - Nie mamy jako miasto boiska, gdzie mogłyby się odbywać zawody organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Poza tym na boisku przy Zespole Szkół na tzw. Terebelskiej organizowane są zajęcia klas sportowych z innych szkół miasta w lekkiej atletyce – wyłuszczał radny. Usłyszał jednak od radnego Henryka Grodeckiego (Zjednoczona Prawica), że stadion lekkoatletyczny można zbudować na terenach przyległych do II LO im. Emilii Plater.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
też kibic
też kibic 08.07.2019, 15:18
Bo teraz każdy chce mieć swoje własne, a przecież wystarczą porozumienia z miejscowymi uczelniami. PSW i AWF robią podobno wizerunek miastu, dostają dotację itd., więc dlaczego ich obiekty służą tylko PSW i AWF? Gdzie ta koalicja? To jest czy jej nie ma? Tylko kasa misiu kasa się pewnie nie zgadza.
kibic
kibic 04.07.2019, 19:53
Panie Woźniak, Biała nie ma stadionu lekkoatletycznego ? Stadion lekkoatletyczny przy AWF, przy którym odbywają się nawet Mistrzostwa Polski w L.A. to pewnie boisko do qudditcha ! . Problem jest inny, obiekty położone na terenie miasta takie jak stadiony L.A. i stadion piłkarski AWF oraz stadion piłkarski PSW służą wyłącznie wybranym, nie wszystkim chętnym ! To dopiero jest chore !

Pozostałe