Powiat bialski: Nie upolityczniajcie samorządu

  • 05.07.2019, 09:30
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Nie upolityczniajcie samorządu
Podczas ostatniej sesji rady powiatu wybierano członków rady społecznej międzyrzeckiego szpitala. Zgłoszone kandydatury nie spodobały się radnemu Tomaszowi Bylinie, który wskazał, że aż ośmiu członków rady zgłosiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Starosta z kolei zarzucił Bylinie mijanie się z prawdą, wskazując, że kandydaci byli uzgodnieni przez zarząd powiatu i każdy klub ma mieć po jednym przedstawicielu, a radny upolitycznia sprawę.

Jednym z punktów IX sesji rady powiatu bialskiego był wybór członków rady społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Przewodniczący przed głosowaniem przedstawił listę kandydatów, na której znaleźli się: Zbigniew Kot, Piotr Kazimierski, Krzysztof Adamowicz, Paweł Litwiniuk, Andrzej Mironiuk, Franciszek Jerzy Stefaniuk, Tomasz Andrejuk, Janusz Skólimowski, Marek Sulima, a także starosta Mariusz Filipiuk jako przedstawiciel zarządu powiatu oraz przedstawiciel wojewody lubelskiego.

Lista nie spodobała się jednak radnemu Tomaszowi Bylinie (PiS), który zarzucił, że aż ośmiu kandydatów to członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Radny zaproponował więc pięć osób z ramienia PiS: posłów Marcina Kamila Duszka i Janusza Szewczaka, radnego Emila Boguckiego, wicestarostę Janusza Skólimowskiego oraz swoją kandydaturę.

- Klub PSL zgłosił ośmiu kandydatów, a Prawo i Sprawiedliwość pięciu, rozumiem, że jeżeli kandydat otrzyma jeden głos, automatycznie znajdzie się w radzie, bo nie przegłosowaliśmy ilu członków ma ona liczyć? – dopytywał też Bylina. Przewodniczący Mariusz Kiczyński po konsultacji z prawnikiem wyjaśnił, że każda kandydatura musi zostać przegłosowana zwykłą bezwzględną ilością głosów.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe