Kobylany: Wielbiciele muzyki bawili się bez granic [GALERIA]

  • 07.07.2019, 08:00
  • Anna Chodyka
Kobylany: Wielbiciele muzyki bawili się bez granic [GALERIA]
Już po raz szesnasty gmina Terespol zorganizowała festiwal "Kultura bez granic", na którym zagrały gwiazdy różnych gatunków muzycznych m.in. wystąpiły zespoły: Pectus, Jeden Osiem L, Boys, Zouzy, a także Karolinka z Brześcia czy Hard Gock z Podlasia. Na wydarzenie przybyli wielbiciele muzyki z całej Polski. Szacuje się, że przyjechało ok. 7-8 tys. osób.

– Na scenie jak co roku staramy zaprezentować szeroki przekrój wykonawców, pokazać różnorodność w taki sposób, by zainteresować jak największą liczbę odbiorców w każdym wieku. Jest to również okazja do podkreślenia naszej współpracy z Białorusią, która trwa nieprzerwanie od 2004 r. Na tegorocznym festiwalu będzie obecna grupa Karolinka z Brześcia – mówi Dorota Szelest dyrektor Gminnego Centrum Kultury w gminie Terespol. – Zapraszamy co roku również do odwiedzania stoisk promocyjnych, gdzie prezentowane jest rękodzieło czy malarstwo, można jednocześnie poznać tajniki pracy kowala i uczestniczyć w warsztatach garncarstwa, gościmy również popularyzatorów wiedzy historycznej. Ponadto na uczestników festiwalu czekają miody z lokalnych pasiek oraz produkty regionalne przygotowane specjalnie na tę okazję przez lokalne koła gospodyń wiejskich – dodaje Dorota Szelest.

Podkreśla też, iż każdy festiwal jest przygotowywany z ponad półrocznym wyprzedzeniem w taki sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. – Dopasowujemy się do panujących trendów, stąd zapraszane są zespoły nie tylko jednego gatunku muzycznego, można u nas usłyszeć formacje pop, rock, disco polo czy nawet hip hop. Na wydarzenie przyjeżdżają goście z całej Polski, około 7-8 tys. osób nie tylko z województwa lubelskiego, dlatego dbamy by każdy bawił się u nas jak najlepiej – zaznacza Dorota Szelest.

Wśród wykonawców na scenie wystąpił również lokalny młodzieżowy zespół Hard Gock. - To nasza perełka, bowiem działa przy Gminnym Centrum Kultury. Jest to nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla nich wyróżnienie i ogromna szansa, by zaprezentować się tak szerokiej publiczności – zauważa dyrektor GCK.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

 

Anna Chodyka

Zdjęcia (125)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe