Gmina Tuczna: Spotkali się, by wspólnie świętować [GALERIA]

  • 08.07.2019, 08:30
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Tuczna: Spotkali się, by wspólnie świętować [GALERIA]
Słoneczna aura dopisała uczestnikom V Pikniku Integracyjnego oraz VI Integracyjnego Festynu Rodzinnego w Międzylesiu. – W tym roku świętujemy wyjątkowy jubileusz, gdyż nasza placówka obchodzi 5-lecie istnienia – mówi kierownik Monika Czubla.

Pierwsze wydarzenie, które odbyło w maju, ściągnęło ok. 400 osób i promowało środowisko branżowe. Swój udział potwierdziło aż 18 ośrodków z całego województwa, a nawet spoza. – W mojej ocenie to doskonała inicjatywa, która pozwala wymienić doświadczenia – wyjaśnia wójt Zygmunt Litwiniuk. Podobnie wypowiada się też Czubla. – Zazwyczaj to my wyjeżdżaliśmy do zaprzyjaźnionych ośrodków, warsztatów terapii zajęciowej itp., aby pograć w piłkę lub w inny miły sposób spędzić czas. Od 5 lat my również zapraszamy do siebie podopiecznych i pracowników środowiskowych domów samopomocy. Tradycją stało się już organizowanie konkursu wokalno-tanecznego. Gościom rozdajemy też kryształowe pamiątki – dodaje.

Głównym punktem pikniku był występ podopiecznych ośrodków. Na scenie zaprezentowali się w barwnych strojach, śpiewając i tańcząc skomplikowane układy taneczne. – Jesteśmy tu po kolejny. Tym razem nasi zatańczyli układ "W stronę nieba". Lubimy tu przyjeżdżać, a przyciąga nas niesamowita, przyjazna atmosfera. Poza tym wielu naszych byłych podopiecznych mieszka obecnie w ŚDS w Międzylesiu i za każdym razem ich odwiedzamy. Sprawdzamy, jak sobie radzą – śmieje się dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, Bożena Guz. W tym roku w konkursie zwyciężyli podopieczni Warsztatu Zajęciowego w Kodniu, drugie miejsce zajęli tancerze z Warsztatów Zajęciowych przy Spółdzielni Inwalidów Elremet w Białej Podlaskiej, a trzecie – Domu Samopomocy w Laskach.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 27

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe