Elżbieta Daniluk

  • 05.07.2019, 14:45 (aktualizacja 08.07.2019, 17:46)
  • (ach)
Elżbieta Daniluk
Elżbieta Daniluk pochodzi z Worguli, choć jest na emeryturze, wciąż znajduje nowe zajęcia. Pomysłów na nie często szuka w internecie.

Wyplata kwiaty z papierowej wikliny, szydełkuje, tworzy prace z rajstop, wyszywa poduszki wstążką, a także wykonuje kielichy ze styropianu, które chętnie są kupowane na pierwszą komunię. Jej prace można było oglądać w Bialskim Centrum Kultury. Obecnie dostępne są na jej stronie na facebooku, którą można znaleźć po wpisaniu jej imienia i nazwiska. 

Artystyczne zacięcie ma od dziecka, jako kilkulatka pomagała mamie tkać na krosnach, zresztą zdarza się jej także teraz wracać do tego zajęcia. Rodzicielka nauczyła ją także szydełkowania. - Jest to pracochłonne i wymagające wiele uwagi, ale chętnie poświęcam temu czas – mówi pani Elżbieta. Na szydełku robi np. buty, z kolei rajstopy posłużyły jej ostatnio do wykonania storczyków. Nie ukrywa, że prace zajmują jej dużo czasu, ale doświadczenie sprawia, iż są coraz ciekawsze i mają skomplikowane wzory. To, czy tworzy, zależy od weny twórczej.

Jednego dnia potrafi pracować  od rana do wieczora, a kolejnego robi sobie wolne. Chętnie też daje swoje prace w prezencie rodzinie i znajomym. Sprzedaż odbywa się także dzięki znajomym, bo pocztą pantoflową podają sobie nawzajem wiadomość o zdolnej ludowej artystce. Tworzy przede wszystkim dla przyjemności. Szczególnie dumna jest z kielichów i poduszek wyszywanych wstążką. Prace wystawiała na Sejmikach Kobiet, a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej.

Aby zagłosować na Elżbietę Daniluk należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGA.3 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

(ach)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe