Mirosława Kozińska

  • 05.07.2019, 14:53 (aktualizacja 08.07.2019, 17:50)
  • (pc)
Mirosława Kozińska
Mirosława  Kozińska  urodziła się w  Janowie  Podlaskim.  Z wykształcenia jest filologiem polskim, a studia ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim.

Jej  droga do  malarstwa  prowadziła  przez  Towarzystwo  Przyjaciół  Sztuk Pięknych w  Lublinie. Do 2005 roku mieszkała  i pracowała  w  Lublinie. Przez wiele lat uczyła języka polskiego, a potem  jako emerytowana nauczycielka powróciła  do rodzinnej posiadłości.

Dom położony w otoczeniu zieleni, drzew i kwiatów stał się dla niej inspiracją  do tworzenia  obrazów. W swoich obrazach odtwarza piękno natury zapamiętane z dzieciństwa i młodości. Oprócz tego źródłem malarskiego natchnienia są dla niej liczne podróże, które uwielbia. Jej obrazy emanują miłością do przyrody, a tematykę jej prac stanowią  przede wszystkim  kwiaty, pejzaże i martwa  natura. W  swoich  pracach  wykorzystuje  technikę  olejną, akryl i  pastele.

Ma  na  swoim koncie 22 wystawy zbiorowe  i  2 indywidualne. Jej prace spotykają się z dużym uznaniem miłośników malarstwa z kraju i zagranicy, znajdując się w prywatnych zbiorach m.in. we Francji, Kanadzie, USA.  Najbliższa  wystawa malarstwa Mirosławy Kozińskiej jest zaplanowana na wrzesień 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim.

Aby zagłosować na Mirosławę Kozińską należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGA.7 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)

(pc)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe