Weronika Muszyńska wicemistrzynią Polski

  • 08.07.2019, 17:58
  • (AK)
Weronika Muszyńska wicemistrzynią Polski PUKS Jedynka Łosice
Świetnie spisała się w lekkoatletycznych mistrzostwach do lat 20 w Raciborzu wychowanka PUKS Jedynka Łosice Weronika Muszyńska. Nasza zawodniczka wywalczyła srebrny medal w konkursie rzutu dyskiem.

Reprezentująca AZS UMCS Lublin Muszyńska została wicemistrzynią Polski z rezultatem 44,30 m, to jej nowy rekord życiowy. Lepsza była tylko Nina Staruch z AZS AWF Warszawa - 47,63 m. Wychowanka klubu z Łosic rywalizowała również w pchnięciu kulą, zajmując czwarte miejsce z wynikiem 13,13 m. Wygrała Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) - 15,05 m.

W Raciborzu wystartował także inny wychowanek PUKS Jedynka Łosice reprezentujący AZS UMCS Lublin, Bartosz Leszczuk. Niestety w konkursie skoku w dal po trzech spalonych próbach nie awansował do finału. Wygrał Dawid Krzemiński z RLTL ZTE Radom - 7,19 m. Natomiast w trójskoku Leszczuk pewnie awansował do finału z wynikiem 14,27 m. A w finale zajął czwarte miejsce – 14,66 m, to jego nowy rekord życiowy. Złoty medal wywalczył Dawid Krzemiński - 15,01 m.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe