Gmina Biała Podlaska: Nie chcemy żyć w smrodzie!

  • 09.07.2019, 09:01
  • Anna Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Nie chcemy żyć w smrodzie!
- Tu się nie da normalnie żyć, ciągle czuć smród – mówią mieszkańcy Worońca, których domy sąsiadują z chlewnią i martwią się, iż wybudowanie kolejnej, co ma w planach inwestor, jeszcze pogorszy sytuację. Podobne obawy mają osoby zamieszkałe w Grabanowie i okolicznych miejscowościach, gdyż w Kamienicznej ma powstać ferma przemysłowa, a w Roskoszy chlewnia. Właścicielem tych trzech zakładów będzie ten sam biznesmen, Sławomir Bąk.

W ostatnich dniach w Worońcu i Grabanowie odbyły się spotkania mieszkańców zaniepokojonych mającymi powstać kurnikami i chlewniami. Uczestniczyła w nich m.in. Renata Rychnicka przedstawicielka komitetu obywatelskiego "Czysta Gmina Biała Podlaska".  – Zagrożone są nie tylko nasze miejscowości, ale też cała Biała Podlaska, która będzie z nimi sąsiadowała. Mieszkańcy Wilczyna mają podobną odległość od miejsca, gdzie powstanie ferma, jak osiedle Francuska. Osoby z tego osiedla też złożyły podpisy pod naszym protestem, w sumie jest ich ponad czterysta – mówi Renata Rychnicka. 

Zauważa też, że budowa fermy oznacza hodowlę 6 milionów kurczaków rocznie. - Zapach będzie stanowił uciążliwość – podkreśla Rychnicka. Jednym z większych problemów może okazać się zmniejszenie wartości działek w okolicy - Już w tej chwili wycofują się deweloperzy z kupna budynków mieszkalnych, ze względu na tę inwestycję – denerwuje się mieszkanka Wilczyna.

-  Kamieniczna, gdzie powstanie ferma była przeznaczona pod zaludnienie, tak było podane w wiadomościach gminnych. To wprowadzanie ludzi w błąd. Niektórzy poczynili inwestycje, a teraz okazuje się, że ma powstać ferma – martwi się Agnieszka Barczuk mieszkanka Kamienicznej. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe