Biała Podlaska: Dobrze wypadliśmy na maturze

  • 09.07.2019, 10:37
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Dobrze wypadliśmy na maturze
Sto procent maturzystów z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego ma już egzamin dojrzałości w kieszeni. Wśród bialskich szkół prowadzonych przez miasto najlepiej wypadli maturzyści z I LO im. J. Kraszewskiego, uzyskując wynik 98 proc. , na drugim miejscu znalazło się II LO im. E. Plater ze zdawalnością na poziomie 97 proc., trzecie miejsce zajęło IV LO im. S. Staszica, mające 91 proc. zdawalności.

Na czwartym miejscu znalazło się I Technikum – ZSZ nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej z wynikiem 69 proc., na piątym miejscu jest II Technikum –ZSZ nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury. W Białej Podlaskiej do matury przystąpiło 1035 osób, w tym 724 absolwentów liceów i 311 absolwentów techników. Zdawalność ogółem wyniosła 84 proc. , dla porównania w województwie lubelskim zdawalność to 80 proc. W I LO im. Kraszewskiego nie zdało sześć osób, w II LO im. Plater nie zdało 7 osób, w IV LO im. Staszica z maturą nie poradziło sobie 16 osób, w ZSZ nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej nie zdało 69 osób, a ZSZ nr 2 im. Żwirki i Wigury 26 osób.

- Sądzę, iż wyniki matur są przede wszystkim zasługą uczniów. My jako kadra staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do przyswajania wiedzy. Poza wysokim poziomem nauczania organizujemy też spotkania z wykładowcami wyższych uczelni np. UMCS-u czy KUL-u by młodzież mogła się przekonać jakie tematy są poruszane na studiach wybranych kierunków, a co za tym idzie podjąć najwłaściwszą decyzję w przyszłości – mówi dyrektor I LO im. Kraszewskiego Ireneusz Szubarczyk.  

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe