Biała Podlaska: Co z tym Ananasem?

  • 09.07.2019, 11:49
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Co z tym Ananasem?
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka powstała we wrześniu 2016 roku. – To była moja inicjatywa. A teraz skradziono mi marzenia i zszargano opinię – żali się była dyrektor Monika Frączek. – Ratowaliśmy placówkę, gdyż przez nieprawidłowości finansowe była w złej kondycji – tłumaczy obecna dyrektor Anita Bindziuk.

- Napisałam projekt, wiedziałam, jaki ma być profil szkoły, czego brakuje w szkołach publicznych. Wiedziałam, że w tej placówce musimy zapewnić lekcje języka angielskiego, świetlicę otwartą do godz. 19, zajęcia na basenie, z autoprezentacji. Nie miałam jednak doświadczenia, jeśli chodzi o rozliczanie finansów, w tym unijnych dotacji. Zaproponowałam więc współpracę Sylwii Kozak – opowiada był dyrektor Monika Frączek. – Miała doświadczenie w rozliczaniu ODPN-u (aplikacja obsługująca dotacje dla placówek niepublicznych), gdyż pracowała wcześniej w prywatnym przedszkolu. I tak w październiku 2016 r. powstała Edukacja Sp. z o.o., która stała się organem prowadzącym szkołę.

Pani Monika twierdzi, że obie posiadały równe udziały w spółce, obie zasiadały w jej zarządzie, a ponieważ była inicjatorką przedsięwzięcia, to ona została dyrektorem placówki. – Razem z panią Sylwią wspierałyśmy placówkę, obydwie miałyśmy prawo jednoosobowo podejmować decyzje finansowe do 100 tys. zł, menadżerskie, związane z rozwojem szkoły, ale mimo to każdą podejmowałyśmy wspólnie – podkreśla Frączek. 

O zaistniałą sytuację zapytaliśmy członków nowej spółki, która obecnie prowadzi szkołę. – Zawiadomienie o posiedzeniu wspólników, które odbyło się 22 marca, wysłaliśmy listownie na adres pani Moniki. Nie zostało odebrane. Listownie również poinformowaliśmy ją o wyniku zebrania. Dla samej wiedzy informację wysłaliśmy też MMS-em. Pani Monika Frączek została wtedy odwołana z pełnienia funkcji w zarządzie spółki oraz dyrektora szkoły – informuje obecna dyrektor szkoły Anita Bindziuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosia
Gosia 10.12.2019, 21:15
Szkoda że dzieci cierpią najbardziej wykształcić za pieniądze tylko co dalej? Nieee polecam!
Ewa
Ewa 12.09.2019, 10:35
Pani Monika tak nie fajnie pisze o swojej szkole
monika frączek
monika frączek 06.08.2019, 17:08
Szkoła beznadziejna brak kompetencji ze strony nauczycieli i Dyrekcji brak szacunku dla ucznia i rodzica. Szkoła nie zapewnia bezpieczeństwa dla małego człowieka krętactwo i niekompetencja .Absolutnie nie polecam tej placówki
Mama
Mama 12.07.2019, 22:42
Bardzo dobra szkoła podstawowa. Jedyna taka na naszym terenie. Pani Kozak bardzo dobra osoba. Profil szkoły sie nie zmienił. Dzieco szczesliwe i chodzą tam z chęcią w wakacje, pan Marcin i pani Kasia the best.
Gość
Gość 11.07.2019, 08:46
"Mówiły jaskółki, że nie dobre są spółki"😊
lop
lop 10.07.2019, 16:23
najlepsza szkoła w Białej
znajoma
znajoma 10.07.2019, 12:38
znam panią Kozak ze wszystkimi kończy współpracę w ten sposób. a zakaz bycia dyrektorem nie wziął się bez powodu. pewnie coś kombinowała. to w końcu poważny zakaz, rzutujący na całej przeszłosci. czyli zostala skazana
Biala
Biala 10.07.2019, 10:10
Co tu duzo mowic, zrobily biznes...nie poslalabym tam swojego dziecka...nie mają zadnego doswiadczenia...
jason
jason 10.07.2019, 08:33
Wszystkie trzy są siebie warte!

Pozostałe