Biała Podlaska: Projekt ronda w rękach miasta nic nie zmienia

  • 10.07.2019, 09:42 (aktualizacja 10.07.2019, 10:10)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Projekt ronda w rękach miasta nic nie zmienia
Kilka dni po sesji rady miasta, na której opozycja zawnioskowała do władz miasta o podjęcie starań w sprawie pozyskania od inwestora galerii Karuzela projektu budowy ronda przy Łomaskiej, okazało się, że dokumentacja trafi do magistratu. - Przeniesienie praw do projektu kończy dyskusję na ten temat – informują władze Białej Podlaskiej. - Niczego ten gest nie kończy – ripostuje szef opozycji w radzie miasta, Adam Chodziński.

Temat budowy ronda na ul. Łomaskiej wywołał dyskusję na ostatniej sesji rady miasta. Radni opozycji wyrazili zaniepokojenie, że problemy z kontynuowaniem budowy nowej galerii w tamtej części miasta, przekładają się na wstrzymywanie inwestycji związanej z budową ronda właśnie. Miasto uzgodniło bowiem z inwestorem, że będzie on partycypował w budowie skrzyżowania. Teraz inwestycja nie może ruszyć, gdyż Karuzela się nie buduje. Firma zawiadująca inwestycją musiała ją zawiesić. Powodem były kwestie związane ze skargami sąsiadujących z inwestycja mieszkańców, które zaowocowały unieważnieniem przez sąd administracyjny pozwoleń na budowę. Sprawy wciąż są w toku.

Dlatego radni opozycji zasugerowali, że w tym wypadku dobrze byłoby, gdyby miasto było chociaż w posiadaniu dokumentacji na budowę ronda, którą stworzyła Karuzela, w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego, do jakiego się zobowiązała wcześniej. – Wiem, że jest projekt , ale jest własnością Karuzeli. Być może jest możliwość, by miasto domówiło się z inwestorem, by ten projekt pozyskać. Mając go oszczędzamy czas, by z tą inwestycją ruszyć – naciskał radny Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica).

Kilka dni po sesji miasto poinformowało o spotkaniu wiceprezydenta Macieja Buczyńskiego z Grzegorzem Pękalskim, przedstawicielem inwestora Galerii Zielona/Karuzela.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe