Gmina Łomazy: Szybka wycinka

  • 10.07.2019, 11:24 (aktualizacja 11.07.2019, 09:06)
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Szybka wycinka
Od jakiegoś czasu rolnicy z gminy narzekali na zarośnięte pobocza i słabą widoczność na trasie Łomazy-Kopytnik. Po interwencji Słowa Podlasia zakrzaczenia zostały usunięte.

– Na trasie są zakręty, nie widać, kto nadjeżdża z naprzeciwka. Wkrótce będą to kombajny, a wtedy będą miały problem z wymijaniem z innym pojazdem. Już teraz, zjeżdżając na pobocze, rysujemy lakiery traktorów i stwarzamy niebezpieczeństwo – podkreśla sołtys Stasiówki Witold Bujalski.

.O kwestię utrzymania porządku przy drogach powiatowych zapytaliśmy Krystynę Beń z Zarządu Dróg w Białej Podlaskiej. – Obecnie wykonywane są remonty cząstkowe nawierzchni. W okresie letnim wykonuje się podcinkę zakrzaczeń zagrażających użytkownikom dróg oraz gałęzi zasłaniających oznakowanie i ograniczających widoczność na łukach i skrzyżowaniach. Koszenie traw odbywa się 2-3 razy w roku poprzez jednokrotny przejazd kosiarką (ewentualnie na łukach 2-, 3-krotnie) – wyjaśnia Beń. – Przydrożne zakrzaczenia wycinane są sukcesywnie, lecz siły przerobowe tutejszego Zarządu nie pozwalają na wykonanie tych prac na wszystkich drogach, dlatego też niejednokrotnie w miarę możliwości finansowych zleca się firmom zewnętrznym – dodaje. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KOPYTNIK
KOPYTNIK 10.07.2019, 18:12
KOPYTNIK ! nie ma takiej wsi jak KoBytnik polecam aby autorka poprawila :)

Pozostałe