Biała Podlaska: Będzie przedszkole w budynku po sklepie. Miasto zapłaci 2,5 mln a nie 1,1 mln

  • 10.07.2019, 11:48
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Będzie przedszkole w budynku po sklepie. Miasto zapłaci…
Miasto zakupi budynek przy Łomaskiej 2d, w którym zorganizuje przedszkole dla 120 dzieci. Służby prezydenta zapewniają, że nieruchomość stworzy dobre warunki maluchom. Opozycja ma wątpliwości, bo na działce nie ma miejsca na plac zabaw.

W ramach rewitalizacji zdegradowanych terenów miasta , przy Łomaskiej ma powstać przedszkole, do którego przeniesione zostaną przedszkolaki z placówki nr 6. Magistrat już dwa lata temu, tworząc projekt rewitalizacji wskazał potencjalny budynek, który na ten cel będzie chciał wykupić i zaadaptować. Wybrano wówczas nieruchomość wraz z działką przy ul. Łomaskiej 4. Teraz jednak okazało się, że rada ma wyrazić zgodę na zakup budynku z działką przy Łomaskiej 2d. 

– W poprzedniej kadencji planowano do zakupu budynek przy Łomaskiej 4 za kwotę 1,1 mln zł. Na komisji dowiedzieliśmy się, że miasto chce zakupić budynek z działką przy Łomaskiej 2d, ale nie podano kwot jakie pochłonie jego adaptacja. Widziałem ten budynek i na działce do niego należącej nie ma miejsca na plac zabaw dla dzieci, a przy Łomaskiej 4 taki był, choć powierzchnia działek jest podobna – zgłosił wątpliwość radny Karol Sudewicz, gdy na czerwcowej sesji radni mieli podjąć decyzję o przeznaczeniu 2,5 mln zł na zakup nieruchomości w innej niż wcześniej zakładano lokalizacji.

Wątpliwości zgłaszał też radny Dariusz Litwiniuk, klubowy kolega Sudewicza (Zjednoczona Prawica). – Jak miasto chce tam rozwiązać problem terenu zalewowego. Po każdych opadach przed tym budynkiem tworzy się wielkie bajoro – przypominał radny.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janek
Janek 13.07.2019, 15:34
Moim zdaniem tragiczna decyzja. Mam nadzieję,że zakup nie dojdzie do skutku. Pierwsza sprawa to bardzo zły dojazd i wyjazd. Druga to tak jak napisano w artykule. Nieopodal tego budynku, po każdym większym deszczu robi się wielka kałuża. Na prawdę w tym rejonie nie ma innego miejsca pod przedszkole?

Pozostałe